کلنگ زنی چند طرح در زادگاه شهید حسن باقری

کلنگ زنی چند طرح در زادگاه شهید حسن باقری / سردار عباسقلیزاده: شهید باقری راه ۲۰ ساله را در یک سال پیمود

کنگره بزرگداشت شهید حسن باقری نابغه آذربایجانی دفاع مقدس امروز در ارتباط ویدئوکنفرانسی دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین (ع) با روستای افشرد هریس و با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و دیگر فرماندهان عالی رتبه سپاه و ارتش برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، فرمانده سپاه عاشورا همزمان با این کنگره در روستای افشرد زادگاه شهید حسن باقری حضور یافته و عملیات اجرایی دو پروژه را کلید زد.

سردار اصغر عباسقلیزاده در این آیین، ساخت مدرسه ۶ کلاسه و یادمان سردار شهید حسن باقری را با هزینه ای بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در روستای افشرد کلنگ زنی کرد.

 

وی در حاشیه کلنگ زنی این پروژه ها در جمع مردم روستای افشرد گفت: از برکات بزرگ انقلاب اسلامی این است که هر کس برای دفاع از مسلمین و اسلام قدمی بردارد، خداوند عنایات خود را به او شامل می کند و شهید حسن باقری مصداقی از این عنایات است.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: شهید باقری بعنوان یک خبرنگار عازم جبهه می شود و تبدیل به نخبه جنگی می شود، راهی که باید یک فرمانده استراتژیک در ۲۰ سال طی کند را او در یک سال پیمود.

وی با ذکر خاطره ای به نبوغ شهید باقری تاکید کرده و افزود: مقام معظم رهبری تعریف می کنند همه فرماندهان ارتش و سپاه در قرارگاه جمع شده بودند تا طرح های عملیاتی برای آزادسازی خرمشهر را بررسی کنیم. هر یک از فرماندهان طرحی دادند تا اینکه نوبت به شهید باقری رسید. او طرح خود را با جزئیات ارایه کرد و همه فرماندهان عالی رتبه طرح این جوان را پذیرفتند. بعد از شنیدن گزارش حسن باقری به او افتخار کردم.

سردار عباسقلیزاده تصریح کرد: در انقلاب اسلامی هر کس در دامن ولایت فقیه قرار گیرد و عشق خدمت به اسلام و مردم داشته باشد، همچون حسن باقری بار می آید.

همچنین در این آیین کشوری، سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) در محل دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) طی سخنانی، گفت: شب ها و روزهای زیادی با شهید حسن باقری همراه بودم و ویژگی های متعددی در این شهید دیدم که از آن جمله می توان به اخلاص، شجاعت، توکل به خداوند، هوش و استعداد، بیان قوی و قدرت اقناع بالا، انقلابی و خلاق وی اشاره کرد. او یک استراتژیست بزرگ جنگ بود که با جدیت در امر کادر سازی اقدام می کرد و نقش بسیار مهمی در تغییر و تحولات در سازمان رزم سپاه داشت بطوریکه سازمان رزم امروز سپاه حاصل تلاش ها و مجاهدت های این شهید بزرگ است.

وی ادامه داد: شهید حسن باقری از لحاظ جسمی ضعیف و لاغر اندام بود و چهره او چند سالی هم از سن واقعی خودش جوانتر نشان می داد، اما گویی یک انسان چهل ساله و بسیار پخته بود که از لحاظ برهان و تدبیر بر همه ما برتری داشت. او در نام و صفت به معنای واقعی باقر بود یعنی شکافنده علم نظامی بود که فرماندهان برهان و بیان او را می دیدند از او تبعیت می کردند.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) گفت: دولتمردان ما برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی باید پای درس شهید باقری بنشینند، هر فرماندهی اگر ماهیت جنگی را که درگیر آن است نشناسد شکست می خورد.

گفتنی است همزمان با آیین بزرگداشت شهید حسن باقری، ارائه برخی خدمات توسط گروه‌های جهادی دانشگاه افسری امام حسین (ع) در کمک به مناطق محروم، توزیع بسته‌ها و کمک‌های مومنانه‌ای به یاد شهید باقری در دیگر مناطق کشور اجرایی می شود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.