مدیر عامل شرکت نورد کاران فولاد غرب خبر داد؛

تولید سازه های سبک فولای برای اسکان زلزله زدگان

مدیر عامل شرکت نورد کاران فولاد غرب از تولید سازه های فولادی سبک برای اسکان ایمن زلزله زدگان توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد رضا حسن پور در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: گروه صنعتی نوردکاران فولاد غرب اولین و تنهاترین خط تولید سازه های سبک فولادی شمال غرب کشور را در تبریز به بهره برداری رساند.

وی اذعان کرد: این شرکت با شناسایی ظرفیت های راکد مصنوعات نوردی و شناخت نیاز بازار به ساخت و سازهای ایمن، سریع و اقتصادی اقدام به راه اندازی اولین و تنهاترین واحد تولید کننده سازه های سبک فوالدی (Frame Steel Light) شمالغرب کشور با نشان تجاری “تکنواو” کرده است.

مدیر عامل شرکت نورد کاران فولاد غرب با اعلام اینکه به سازه فولادی سبک به اختصار به آن (ال اس اف) می گویند، خاطر نشان کرد: این سازه ها یکی از سیستم های نوین ساختمانی می باشد که برای اجرای ساختمان های با طبقات محدود، که معمولا تا ۲ طبقه می باشد، استفاده می شود و یکی از سیستم های مورد تایید نهادهای نظارتی می باشد.

وی افزود: این نوع سازه، سازه ای پیش ساخته و سبک می باشد که بر اساس طرح معماری ساختمان، در محل کارخانه آن را تولید می کنند و سپس سازه را در محل ساختمان با استفاده از پیچ های سر مته ای، بولت ها و سایر اتصالات نصب و بر پا می شود.

حسن پور با اعلام اینکه این سازه ها که از ورق گالوانیزه با عرض پروفیل متغیر تولید می گردند، افزود: از این سازه به عنوان جایگزین سازه های فلزی یا بتنی موجود یا هر نوع هایل دیگری است که در ساختمان سازی به کار برده می شود.

وی در رابطه با مزایای سیستم سازه های فوالدی سبک (LSF) گفت: انعطاف پذیری، دوام بالا، وزن سبک،مقاومت در برابر آتش،تنوع، سرعت اجرا،انعطاف در طراحی،سهولت نصب،عایق سازی بهتر،کاهش هزینه ها،ایمنی در کارگاه و در مراحل ساخت از مزایای این سازه ها می باشد.

مدیر عامل شرکت نورد کاران فولاد غرب در مورد کاربرد سازه های فولادی سبک اظهار داشت: سازه های فولادی سبک در انواع ساخت و سازها مانند ویلاها، ساختمان های مسکونی و اداری، هتل ها و هتل آپارتمان ها، مدارس و دانشگاه ها، رستوران ها، کمپ های اقامتی و تفریحی و …. استفاده می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این واحد تولیدی با استفاده از آخرین ورژن دستگاه فریم کد نیوزلندی موجود در جهان و بهره مندی از پرسنل متخصص و آموزش دیده، ظرفیت ساخت و بسته بندی ۶ هزار تن انواع پروفیل های سبک فولادی را دارد.

حسن پور اذعان کرد: برای جلوگیری از اثرات مخرب زلزله در سازه های ال اس اف از پیچ و مهره استفاده شود. اتصالات سازه های ال اس اف با استفاده از پیچ و مهره محکم می شوند که قدرت شکنندگی اتصالات را تا حد چشم گیری کاهش داده و در اکثر مواقع این پیچ و مهره ها به واسطه واشر های فنری که در خود دارند، خاصیت انعطاف پذیری را برای اتصالات سازه های ال اس اف به ارمغان می آورند.

وی در پایان گفت: راهکار صنعتگران تبریزی برای اسکان سریع، ایمن و اقتصادی زلزله زدگان تبریزی استفاده از قاب های سبک فولای (ال_اس_اف) سرعت و ایمنی اسکان را برای زلزله زدگان منطقه را فراهم می آورد.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.