حجت الاسلام عالی در تبریز:

امام زمان(عج) هیچ وقت با جوان شیعه قهر نمی کند

خطیب مطرح کشوری در سخنرانی خود در تبریز گفت: بعضی از جوان ها می گویند ما فکر می کنیم امام حسین (ع) و امام زمان (عج) با ما قهر هستند در حالی که اصلا اینطور نیست؛ امامی که حتی دست دشمن خودش را می گیرد، آیا دست شیعیان خودش را نخواهد گرفت؟

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین مسعود عالی در سخنرانی خود در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز اظهار داشت: اصلی ترین و محوری ترین نقطه ثقل آموزه های شیعه، بحث امامت و ولایت است. شاید بعضی ها بگویند اصلی ترین نقطه دین توحید است اما ما در سایه همین ولایت است که می توانیم به توحید هم برسیم وگرنه وهابی ها و داعشی ها هم اهل توحید هستند، توحید بدون ولایت، توحید نیست.

وی افزود: تا قبل از روز غدیر، دستور الهی بر خمس و‌ زکات و‌ حج و نماز و … آمده بود ولی دستور امامت و ولایت نیامده بود چرا که مهم ترین بحث بود و این کار سنگین به عهده پیامبر(ص) گذاشته بود.

 

 

امامت در دین به منزله قطب نما در کشتی

این خطیب مطرح کشوری ادامه داد: چرا ولایت و‌ امامت انقدر اهمیت دارد؟ امامت در دین به منزله قطب نما در کشتی است. قطب نما جهت را به ما نشان می دهد و کشتی را به سلامت به مقصد می رساند وگرنه اگر یک کشتی هرچقدر هم مدرن باشد ولی قطب نما نداشته باشد، نه تنها به مقصد نمی رسد، بلکه دورتر هم می شود.

حجت الاسلام عالی تصریح کرد: اعمالی که ما انجام می دهیم، روح ما را قوی می کند؛ صدقه، خمس، نماز، روزه، قرائت قرآن و … روح را قوی می کند ولی به ما جهت نمی دهد. تمام اعمالی که انجام می دهیم یک نوع ریاضت است اما به این معنی نیست که تمام اعمال ما خوب و‌ کامل است؛ ممکن است این اعمال در راه خدا باشد یا ممکن است در راه شیطان باشد. خوارج هم عبادات قوی انجام می دادند و روحشان خیلی قوی بود ولی روح شیطانی داشتند.

خاطره حاج قاسم از جنایت داعش سر سفره غذای یک خانواده عراقی

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی خاطره ای برای من تعریف کردند و گفتند «داعشی ها وقتی تا ۴۰‌ کیلومتری بغداد آمده بودند، شب در یک‌ خانه ریختند که زن و‌ شوهر به همراه دو دخترشان سر سفره شام نشسته بودند، یکی از دخترها را بلند کردند و زیر گلویش را بریدند و خون روی سفره و غذا ریخت. به این پدر و مادر گفتند باید از این غذایی که خون دخترتان در آن ریخته شده بخورید وگرنه دختر دیگرتان را هم سر می بریم. پدر مادرش هم غذا را خوردند.» این جنایت را یک‌ آدم‌ معمولی نمی تواند انجام دهد بلکه یک آدم قوی در خباثت می خواهد!

این خطیب با بیان اینکه امام به اعمال ما جهت می دهد، افزود:  اگر اعمال شما در محیط امامت نور و ولایت ولی الله باشد، اعمالتان قوی می شود و به سمت خدا جهت پیدا می کند. در قرآن، در آیت الکرسی هم آمده که ما انسان بدون ولایت نداریم؛ ولیّ برخی ها طاغوت است و ولیّ بعضی ها حق است. در قرآن آمده است که در قیامت، هر گروهی را با امام محشور می کنند؛ یعنی امام، هویت افراد پشت سر خودش را هم مشخص می کند.

 

 

وی تاکید کرد: شاخص و ملاک دیندار بودن، صرفا عمل به نماز و روزه و حج و زکات نیست؛ البته اهمیت اینها مستور نیست ولی ولایت هم مهم است. کسی که اهل ولایت است، مراقب کوچکترین اعمالش نیز هست. اگر معاویه هم لشکر ظلم به پا کند و یک نفر در لشکرش باشد که صبح تا شب نماز بخواند و هر روز هم روزه بگیرد، نماز و روزه این فرد ارزش ندارد.

حجت الاسلام عالی با بیان حدیثی از امام محمد باقر (ع) گفت: ایشان فرموده اند: «سیئات امام جاهل، خوبی های افراد پشت سرش را نابود می کند و حسنات امام عادل، بدی های افراد پشت سرش را نابود می کند و می بخشد». امروز اوباما و ترامپ و امثال اینها مصداق امام جاهل هستند.

وی گفت: بعضی از جوان ها می گویند ما فکر می کنیم امام حسین (ع) و امام زمان (عج) با ما قهر هستند در حالی که اصلا اینطور نیست؛ امامی که حتی دست دشمن خودش را می گیرد، آیا دست شیعیان خودش را نخواهد گرفت؟

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.