تبریزبیدار گزارش می دهد؛

اتوبوسِ حاشیه نشینان در حاشیه / برزخ انتظار در سه راه بهشتی!

وقتی از خانمی که آنجا بود می پرسی، جوابش این است: عادی است! ما هربار که بخواهیم سوار اتوبوس شویم باید کمِ کم ۴۰ یا ۴۵ دقیقه منتظر بمانیم.

سرویس شهری تبریزبیدار/ هوا آنقدر سرد است که حس می‌ کنی توان حرکت انگشتانت را نیز نداری. وقتی ساعت را دوباره نگاه کنی، متوجه شوی شاید ۵۰ دقیقه است که منتظر اتوبوس هستی و خبری نیست.

وقتی از خانمی که آنجا بود می پرسی، جوابش این است: عادی است! ما هربار که بخواهیم سوار اتوبوس شویم باید کمِ کم ۴۰ یا ۴۵ دقیقه منتظر بمانیم.

به سرما و گرمای غیرقابل تحمل فکر کرده و حتی با تصورش هم می لرزی.

کافی است کمی کنجکاو شوی و بیشتر سوال بپرسی. به راحتی از وجود فقط دو اتوبوس باخبر می‌شوی آن هم در خیابانی که مسیرهای اتوبوس بسیار پرتردد و ترافیک است ولی انگار این دیر کردن های غیر عادی بعد از انتظار زیاد تبدیل به عادت و عادی شده اند.
همه این انتظارها نتایج زیان بار دارند..

کسانی که دیر می‌ رسند! سرمایی که تا مغز و استخوان نفوذ می کند و در تابستان گرمایی که در حد مریضی تو را پیش می‌ برد…

حکایت ما محله سه راه بهشتی را روایت می کند؛ منطقه ای کم برخوردار در محدوده شمالی تبریز.

سه راه بهشتی (تقاطع) در محله کوی شهید قره باغی تبریز و خیابان پاداش واقع شده است. این مکان یکی از دو تقاطع در محله کوی شهید قره باغی تبریز می‌باشد. وجود مغازه های زیاد خرید، فرهنگ‌سرای بزرگ و همچنین مجتمع های بزرگ همگی گواه از جمعیت و تردد زیاد می دهند که تنها دو اتوبوس بدارد و به دلیل عبور از مسیر های پر ترافیک، ساکنان مجبورند در انتظار اتوبوس زمان زیادی صرف کنند.

وقتی از رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در خصوص این انتظار می پرسیم، اینگونه جواب می دهد: یکی از دغدغه ها ما نیز‌ کمبود اتوبوس است و بیشتر مناطق دو اتوبوس دارند و حتی اگر تاخیر۳۰ دقیقه هم‌ باشد، باز هم معقول نیست.

حسین بجانی به تبریزبیدار می گوید: در این خصوص اقداماتی انجام گرفته، اتوبوس ها خریده شده‌ اند و جذب راننده‌ نیز صورت گرفته. در دو سال آتی به همه مناطق اتوبوس تزریق خواهد شد تا این انتظار به ۱۰ الی ۱۲ دقیقه برسد.‌

وی ادامه می دهد: بعضی مناطق در توزیع اتوبوس در اولویتهستند که با توجه به تعداد متقاضی زیاد، شرکت حمل و نقل نیز رسیدگی خواهد کرد. ما تلاش می کنیم هرچه زودتر این مسایل حل شوند.

 

گزارش از حنانه احدپور

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.