کارشناس مسایل سیاسی در گفتگو با تبریزبیدار:

بهار انقلاب؛ پیشرفت ها و چالش ها / اعتراف دشمن به بالندگی سپاه

جوان پور کارشناس مسایل سیاسی گفت: در چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب، کشور هم در زمینه علمی و هم زیرساختی و دانشی پیشرفت چشمگیری داشته است.

عزیز جوان پور در گفتگو با تبریزبیدار در رابطه با پیشرفت های قابل توجه ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب، کشور هم در زمینه علمی و هم زیرساختی و دانشی پیشرفت چشمگیری داشته است. در حوزه دانش بنیان هم با تدبیر رهبر معظم انقلاب، یک حرکت بزرگ در کشور راه افتاد و دولت هم در این قضیه همراهی و حمایت خود را نشان داده است.

وی افزود: تحریم هایی که بر اقتصاد و تولید ما اثر گذاشته، قطعا با تکیه بر توان داخلی و منابع انسانی و ظرفیت های کشور حل می شود که از خیلی وقت پیش این اتفاق ها باید می افتاد اما باز هم این حرکت برای جبران عقب ماندگی های گذشته نیاز است البته صنعتگران و سرمایه گذاران و جوانان دانشگاهی به این هماهنگی و اتحاد رسیده اند که در کنار هم دست به دست هم دهند و این کار با استفاده از توان فکری جوانان دانشگاهی و سرمایه‌ی سرمایه گذاران، به یک فرهنگ و روند تبدیل شود.

این کارشناس مسایل سیاسی به مهاجرت برخی نخبگان ایرانی اشاره کرده و گفت: تلاش شده که  آنها برگردند و برای کشور خودشان اثر گذار باشند؛ اینها افرادی هستند که به علت عدم حمایت و خلا قانونی دلسرد شدند و باید به آنها امید داده شود تا به کشور خود بازگردند.

جوان پور همچنین تصریح کرد: امسال اتفاقات خوبی هم در مجلس و هم در دولت اتفاق افتاد که علی رغم تنگناهای اقتصادی که وجود داشت، با تکیه به شعار «ما می توانیم» توانست تبلور عینی پیدا کند و عملیاتی شود و ان شاءالله باعث شود که ما بتوانیم در همه حوزه ها در منطقه و در دنیا شناخته شویم.

وی در ادامه هدف اصلی دشمن از تحریم سپاه را تاثیرگذاری سپاه دانسته و گفت: سپاه هم در حوزه امنیت و هم توانمندی های نظامی و تحولات منطقه و شکست سیاست های غرب تاثیرگذارترین نیرو است. اصل و اساس محور مقاومت، سپاه پاسداران است؛ که یک نیروی عظیم جهادی و اجتماعی و تاثیرگذار در عرصه های مختلف است. سپاه یک نیروی گوش به فرمان رهبری، پای کار و منسجم است که دشمن را خوب شناخته و به دستورات حضرت آقا هم عمل می کنند.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: قطعا دشمن نمی تواند بالندگی و حضور سپاه در منطقه را تحمل کند و مقاومت یمن و فلسطین را از چشم سپاه می بیند که درست هم می بیند. دشمن دنبال این است که با ضربه زدن به نیروی عظیم سپاه که روز به روز به بالندگی می رسد، به انقلاب اسلامی ضربه بزند.

جوان پور تاکید کرد: وقتی دشمن در تمام‌ مراحل با شکست مواجه می شود، برای شکست دادن سپاه مصمم تر می شود ولی با حضور نیروهای مردمی و بسیج که رکن اساسی سپاه است، دشمن عقب می نشیند

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.