تبریزبیدار پیگیری می کند؛

دوربرگردان کرکج استاندارد است؟ / از انسداد موقت تا بازگشایی مجدد

غیراستاندارد بودن دوربرگردان کرکج از جمله چالش هایی بود که توسط اهالی به آن دامن زده می شد.

سرویس شهری تبریزبیدار/ دوربرگردان محله کرکج واقع در ورودی شرقی تبریز از همان زمان احداث محل بحث بوده، چرا که پل روگذر به یکباره تبدیل به دوربرگردان شد.

غیراستاندارد بودن این دوربرگردان از جمله چالش هایی بود که توسط اهالی به آن دامن زده می شد.

تبریزبیدار پیش تر در گزارشی به این موضوع پرداخته بود (جزئیات را اینجا بخوانید+) که یکی از اعضای شورای شهر عدم تحقق بودجه را تغییر تصمیم مدیریت شهری عنوان کرد.

بالاخره بعد از کش و قوس فراوان این دوربرگردان پس از نصب دوربین و تجهیزات ترافیکی بازگشایی شد.

وحیدکیا معاون حمل و نقل و ترافیک شهری شهرداری تبریز در این باره می گوید: طراحی دوربرگردان کرکج بر اساس آیین‌نامه طراحی راه‌های شهری انجام گرفته و پس از تصویب در کمیته فنی و ترافیک، اجرا شده و ویژه خودروهای سواری طراحی شده و نباید خودروهای سنگین و نیمه سنگین از آن عبور کنند.

تبریزبیدار در ادامه پیگیری های خود سراغ رئیس پلیس راهور استان رفته تا دلیل ممانعت از تردد و بازگشایی مجدد آن را بررسی کند.

سرهنگ منفرد در خصوص انسداد موقت دوربرگردان کرکج به تبریزبیدار می گوید: دلیل ممانعت از تردد شهروندان در این دوربرگردان رفع نواقصات و تکمیل کار های هندسی، دوربین کاهش سرعت، احداث سرعت گیر و دیگر مسائل کارشناسی بود تا این پروژه تکمیل و بازگشایی شود.

وی در واکنش به نگرانی شهروندان نسبت به غیراستاندارد بودن دوربرگردن و امکان وقوع تصادفات می گوید: این پروژه توسط شورای ترافیک تصویب شده و کاملا کارشناسی شده و دقیق است که با تکمیل نواقصات شهروندان می تواند با کمترین احتمال وقوع حوادث از این مکان تردد شود.

 

گزارش از الینا ابراهیمی

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.