رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی؛

افزایش تقاضا برای ایجاد صنایع تبدیلی/ اختصاص ۲۸۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی در سفر ریاست جمهوری 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت:تقاضا برای ایجاد صنایع تبدیلی جدید در استان در حال افزایش بوده و به عنوان نیمه قطب صنایع تبدیلی مطرح است و محصولات تولیدی سایر استان ها در آذربایجان شرقی بسته بندی و صادر می شوند.

به گزارش تبریز بیدار ، اکبر فتحی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اجرای طرح های پیشرانه توسعه کشاورزی و روستایی گام های اساسی در افزایش تولید، بهره وری و بهبود معیشت کشاورزان استان برداشته است.

وی افزود: از جمله طرح های شاخص در دست اجرا می توان به طرح جهش تولید در دیمزارهای استان در سطح ۵۰۰ هکتار در محصولات گندم، جو، نخود، عدس، انواع دانه های روغنی، نباتات علوفه ای و گیاهان دارویی با مشارکت و پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان اجرایی حضرت امام (ره) در حال اجرا می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کرد: کشاورزی قراردادی از جمله طرح هایی است که در در سال اخیر به دستور وزیر جهاد کشاورزی در حال اجرا و پیگیری می باشد، کشاورزی پایدار با حفظ منابع تولید هدف بزرگ ما می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۷ میلیون و سیصد هزار واحد دامی قریب به تعداد ۱۰۰۰ واحد مرغداری گوشتی، تخم گذار و مادر با ظرفیت بالغ بر بیست و چهار میلیون و سیصد هزار قطعه در استان تولید می کنند.

فتحی با بیان اینکه یک میلیون و ششصد هزار کندوی زنبور عسل مدرن و بومی با ظرفیت تولید سیزده هزار و صد تن عسل در سطح استان وجود دارد، خاطر نشان کرد: کل تولیدات دامی استان ۸۶۰ هزار تن می باشد.

وی گفت: کل تولیدات آبزی پروری استان در سال گذشته ۹۲۶۳ تن معادن سه و سه دهم درصد از کل کشور می باشد همچنین ۵/۵ درصد از آیزیان زینتی کشور معادل ۱۵ میلیون قطعه در این استان تولید می شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در ادامه افزود: ۶۹ هزار هکتار از مزارع و باغات استان به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده و شبکه های آبیاری و زهکشی استان به بیش از ۵۰ هزار هکتار رسیده است.

وی گفت: جمع میزان تسهیلات پرداختی بخش کشاورزی در دولت سیزدهم ( ۱۵ ماه گذشته) به میزان ۸۱۷۰ میلیارد ریال بوده است.

فتحی اظهار داشت: حدود درصد هزینه های سامانه آبیاری به صورت بلاعوض از محل کمک های فنی اعتباری تامین پرداخت می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده ، منابعی برای الگوی کشت در حوضه دریاچه ارومیه در نظر گرفته شده است و امیدواریم محصولات با نیاز آبی بیشتر را حذف و محصولات با نیاز آبی کم را جایگزین کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در پایان افزود: در سفر ریاست جمهوری ۲۸۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی استان تعلق گرفته بود که برای طرح‌های نیمه تمام اختصاص پیدا کرد.

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.