روایت نگاری تبریزبیدار از دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب(1)؛

آقا یادگاری اهدایی همسر شهید را با هدیه انگشتر پاسخ دادند

خانم عبدی قویدل همسر و خواهر شهید در دوران دفاع مقدس یادگاری همسر شهیدش برای رهبر انقلاب داده بود و عوض آن را از ایشان هدیه گرفت.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار/  در آستانه قیام تاریخی مردم تبریز در در ۲۹ بهمن ۵۶، جمعی از مردم آذربایجان شرقی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

یکی از بانوانی که در این دیدار حضور داشت، خانم اقدس عبدی قویدل همسر و خواهر شهید دوران دفاع مقدس بود که در آن دوران یادگاری همسر شهیدش برای رهبر انقلاب داده بود و در این دیدار عوض آن را از ایشان هدیه گرفت. گفتگویی که در ادامه می‌خوانید، روایت خانم قویدل از انگشتری است که از رهبر انقلاب هدیه گرفت.

 

 

خانم عبدی قویدل به تبریزبیدار می گوید: وقتی سخنرانی حضرت آقا تمام‌شد و خواستند از پشت پرده بروند، چند نفر حضرت آقا را صدا زدند تا با او حرف بزنند. احساس کردم یک نفری مرا هل می دهد که برو پیش آقا. قسمت بود تا از نزدیک تر ببینمشان.

وی ادامه می دهد: حضرت آقا وقتی حرفشان را با بقیه تمام کرد، من جلوی ایشان ایستادم. زبانم گرفته شد و نتوانستم حرف بزنم. حضرت آقا گفتند خب شما ؟ خودم را معرفی کردم و گفتم همسر و خواهر شهید هستم و چهل سال هست که راه آنان را ادامه می دهم و همیشه در عرصه های مختلف فعالیت می کنم حضرت آقا فرمودند احسنت احسنت.

قویدل همچنین می گوید: بعد به ایشان گفتم وقتی همسر من در سال ۶۱ شهید شدند وصیت کرده بود هر چه برای مراسم من می خواهید خرج کنید به جبهه ارسال کنید و از همسرم فقط یک انگشتر یادگاری داشتم و آن انگشتر را به شما داده و گفتم این را به جبهه ارسال کنید. حضرت آقا فرمودند خب؟

 

 

وی در مورد تقاضای خود از رهبر انقلاب گفته و ادامه می دهد: دستم را جلوی ایشان باز کردم و گفتم الان عوض آن انگشتر را می خواهم، تمام اطرافیانم که کنار من بودند خندیدند، حضرت آقا فرمودند باشه می دهم ولی این انگشتر عوض آن نمی شود، گفتم شما آن زمان در حق من یک دعایی کردید که ان شاء الله در روز قیامت با شهید خود محشور شوید آن برایم کافی است. حضرت آقا انگشتر را هدیه دادند و از خوشحالی خواستم پاهای حضرت آقا را ببوسم، کنار کشیدند و به یکی از خانم ها گفتند بلندش کنید.

 

گفتگو از الهه مهدوی

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.