یادداشت تبریزبیدار؛

ظرفیت مقبره الشعرا برای تبدیل به کانون فرهنگی غرب کشور

توصیف آذربایجان به عنوان مرکز تمدنی و فرهنگی کشور هم نشان افتخاری است که ایشان بر تارک پرافتخار آذربایجان اضافه کردند و هم مبین انتظار ویژه رهبر معظم انقلاب از آذربایجان و تبریز برای ایفای شایسته این رسالت مهم است.

یادداشت تبریزبیدار: حسن گلی/ آذربایجان مرکز تمدّنی و فرهنگی کشور در غرب کشور است، این جمله مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با جمعی از مردم آذربایجان شرقی، رسالت متولیان فرهنگی استان مخصوصا مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را بیش از پیش سنگین نموده است.

توصیف آذربایجان به عنوان مرکز تمدنی و فرهنگی کشور هم نشان افتخاری است که ایشان بر تارک پرافتخار آذربایجان اضافه کردند و هم مبین انتظار ویژه ایشان از آذربایجان و تبریز برای ایفای شایسته این رسالت مهم است.

ساده ترین برداشت از جمله فوق این می تواند باشد که مقام معظم رهبری انتظار دارند کارکردهای فرهنگی آذربایجان و تبریز فراتر از محدوده جغرافیایی استان آذربایجان شرقی، در همه گستره غرب کشور ملموس باشد و واقعیت این است که تبریز و آذربایجان از ظرفیت و پتانسیل های ارزشمندی در این راستا برخوردار می باشد که بی شک مقبره الشعرای تبریز از جمله این ظرفیت هاست.

با حضور در مقبره الشعراء، بررسی های اولیه به منظور ارتقای نقش آفرینی این مجموعه ارزشمند در سپهر فرهنگی استان و غرب کشور مورد بررسی قرار گرفت. مقبره الشعراء بعنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگران، سال هاست که گرفتار اقدامات عمرانی پیچیده و ملال آور گردیده و البته با روی کار آمدن دولت جدید و مخصوصا در جریان سفر ریاست محترم جمهوری به تبریز، اعتبارات مناسبی جهت نهایی شدن این اقدامات اختصاص یافته است که امید است این اعتبارات و نیز اهتمامی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت ارشد و مدیرکل محترم استان برای نهایی شدن امورات عمرانی دارند، باعث به سرانجام رسیدن این امور در سریعترین زمان ممکن گردد.

مصمم هستیم همزمان با پیشبرد اقدامات عمرانی، در مسیر ارتقای کارکردهای فرهنگی، ادبی و هنری مقبره الشعراء به عنوان مهمترین کانون‌ مهم فرهنگ و ادب کشور نیز گام برداریم و در این مسیر نیازمند هم اندیشی همه بزرگان فرهنگ و ادب و مساعدت همه دستگاه های فرهنگی و تبلیغی هستیم، لذا از این فرصت استفاده نموده و آمادگی و در عین حال درخواست معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت بهره مندی از دیدگاه ها و نکته نظرات ارزشمند کلیه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در راستای ارتقای کارکردهای فرهنگی و ادبی مقبره الشعراء را اعلام می نمایم.

توصیف صدر الاشاره مقام معظم رهبری از آذربایجان و پایان یافتن شرایط خاص ماه های اخیر، انگیزه و فرصت مضاعفی برای توجه بیشتر به کارکردهای فرهنگی و ادبی مقبره الشعراء فراهم نموده و ان شاء الله در اسرع وقت شاهد اتفاقات خوبی در این خصوص خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.