تبریزبیدار پیگیری می کند؛

بلاتکلیفی و نگرانی دانشجویان تبریزی از اعزام به عتبات / تعویق، لغو و تغییر پرواز!

با وجود اعزام منظم کاروان های دانشگاهیان به زیارت عتبات عالیات در اغلب استان ها، اما این امر در تبریز و آذربایجان شرقی دچار چالش شده بود.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار/ بهمن ماه سالجاری بود که رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور از اعزام شش هزار دانشجو در قالب عتبات دانشگاهیان به کربلای معلی خبر داده بود.

با وجود اعزام منظم کاروان های دانشگاهیان به زیارت عتبات عالیات در اغلب استان ها، اما این امر در تبریز و آذربایجان شرقی دچار چالش شده است.

به گفته دانشجویان تبریزی، قرار بود اوایل اسفند ماه اعزام به کربلا صورت گیرد و هزینه گرفته شده بود اما به یکباره خبر از تعویق سفر به گوشی موبایل دانشجویان پیامک شد.

یکی از زائرانی که در این کاروان‌ها ثبت‌نام کرده بود، به تبریزبیدار می‌گوید: چند روز قبل از اعزام پیام زدند که امکان سفر به کربلا در این تاریخ وجود ندارد و کاروان در ۱۰ اسفند راهی می شود.

او ادامه می دهد: دو روز مانده به دهم اسفند، پیامک دیگری آمد و گفته شد اعزام کاروان به کلی لغو شده و ما را در بلاتکلیفی گذاشتند.

دانشجوی دیگری با ابراز نگرانی در خصوص وضعیت اعزام می گوید: در تبریز سر خود تصمیم به لغو اعزام گرفتند و در استان های دیگر خبری از این مسایل نیست.

برای پیگیری موضوع سراغ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی رفتیم تا نگرانی دانشجویان را با وی مطرح کنیم.

حجت الاسلام محمد انوری در گفتگو با تبریزبیدار در پاسخ به علت لغو عتبات دانشجویی می گوید: سفر به طور کامل لغو نشده بلکه پرواز به ۱۷ اسفند ماه موکول شده است.

وی در تشریح بیشتر موضوع می افزاید: جریان از این قرار است که متاسفانه نمی توانند پروازها را مدیریت کنند. پروازها به صورت ۳ کاروان ۴۰ نفره است و استان ما هم دارای یک‌ کاروان است. باید یک کاروان از اردبیل و یک کاروان از ارومیه بیاید تا تکمیل شویم، اما بعضی مواقع چون نمی توانند پرواز چارتر بگیرند، پرواز لغو می شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در خصوص پیامک لغو کلی سفر می گوید: وقتی یک‌پرواز بیش از سه بار پشت سرهم لغو می شود و ما می بینیم که مخاطب بدبین می شود و به خاطر همین کل سفر را لغو‌ می کنیم و لغو سفر بیشتر به خاطر پروازها است. ستاد ما به صورت مرکزی است و از تهران هماهنگ شده و استانی نیست، به خاطر همین بخشی از آن از دست ما خارج شده است.

وی ادامه می دهد: خوشبختانه این بار بعد از ارسال پیام لغو، مجددا از تهران با تک تک دانشجویان تماس گرفته شده که اگر مایل باشند ۱۷ اسفند ماه پرواز داشته باشند و کاروان ۱۷ اسفند حرکت خواهد کرد. دانشجویان هم رضایت خود را اعلام کرده اند. ان شاءالله دوباره سفر لغو‌ نشود و ما شرمنده این عزیزان نشویم.

گزارش از نگار رشیدی

 

انتهای پیام/

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.