نماینده ولی فقیه در استان:

الگوگیری از شهدا شرط ماندگاری در تاریخ / آقا مهدی باکری عصاره فضایل

نماینده ولی فقیه استان آذربایجان شرقی گفت: ما باید زندگی شهدا را برای خود الگو قرار دهیم تا بتوانیم در تاریخ ماندگار باشیم.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم  صبح امروز در مراسم گرامیداشت سالگرد شهید مهدی باکری در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز با اشاره به آیاتی چند از قرآن کریم به پنج ویژگی از حامیان و حافظان قرآن پرداخت کرد و گفت: مردم اگر آیات قرآنی و احادیث اهل بیت(ع) را فرا گیرند و این اخلاق را در زندگی خود رواج دهند به مقام بالایی هم در این دنیا و هم آخرت دست خواهند یافت.

وی در ادامه افزود: ویژگی های انسان های شریف و خدا دوست عبارت است از اینکه خداوند را قلبا دوست دارند و رنگ بوی الهی در زندگی شان دیده می شود‌. در برابر مومنین متواضع و نسبت به کافران سر سخت هستند.  در راه خدا مجاهدت می کنند و از هیچ ملامت گری هراس ندارند. این افراد همانا الگو های فاخر جامعه بشری هستند.

نماینده ولی فقیه استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: ما می بینیم که شهید آقا مهدی باکری همه این اخلاق و فضائل را دارد.

حجت لااسلام آل هاشم در ادامه با اشاره به شهدای انقلاب و خلوص نیت آنها در مبارزات گفت: همه شهدا و همچنین شهید مهدی باکری ایمان و اقتدارشان را در تمامی لحظات نشان دادند و به همین خاطر هرساله این مراسم با شکوه تر از سال قبل برگزار می شود.

امام جمعه تبریز بیان داشت: ما باید زندگی آنها را برای خود الگو قرار دهیم تا بتوانیم در تاریخ ماندگار باشیم.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.