استاندار آذربایجان شرقی:

ضرورت مرزبندی برای انتقاد و سیاه نمایی / روایت به موقع و صحیح سرلوحه رسانه ها باشد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: انتقاد به جا همواره باید پذیرفته شود اما بدانید انتقاد بجا با سیاه نمایی بسیار متفاوت است. برخی اعتماد ملی را نشانه گرفتند و تنها به دنبال سیاه نمایی هستند.

به گزارش تبریزبیدار، عابدین خرّم بعد از ظهر دوشنبه در اختتامیه جشنواره منطقه ای مطبوعات خبرگزاری ها و پایگاه های خبری شمال غرب کشور ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: پرچم آزادی مردم ایران دست تبریزی هاست. ما در تاریخ می بینیم که در بسیار از عرصه ها تبریز پیش قدم بوده و از بقیه سبقت گرفته است.

وی با بیان اینکه تبریز و آذربایجان شرقی از جنس فکر و فرهنگ است، افزود:  تبریزی ها سال هاست که نقش برجسته ای از خود در تاریخ برجای گذاشته اند و ما به آن افتخار می کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جمله «تبریز شهر اولین هاست» گفت: در بحث نشریه و روزنامه ها نیز مثل دیگر عرصه ها تبریز پیشقدم بوده است؛ بعد از تهران نخستین نشریه فارسی در تبریز چاپ شده است.

وی تصریح کرد: شخصیت های بسیار بزرگ و ارزشمندی در این شهر رشد کرده اند و همچنان بصورت مستمر تبریز در همه عرصه ها پیشرفت خواهد کرد.

خرم ادامه داد: ما امروز بیش از پانصد روزنامه‌ فعال در استان داریم و از رسانه ها و مطبوعات استقبال می کنیم چرا که اینها بازوی ما در تمامی عرصه ها هستند. رسانه و مطبوعات باید دغدغه های جامعه را برای ما و مردم انتقال دهند.

وی خاطر نشان کرد: باید رسانه ها نسبت به سیاست های موجود آگاه باشند. گاهی در رسانه با تکرار مستمر یک دروغ، آن مساله به صورت یک واقعیت در جامعه عرضه می شود. باید اصحاب فکر، اندیشه و رسانه در مقابل هجمه های دروغ رسانه ای، چاره اندیشی کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر آرمان های ایرانی اسلامی گفت: ما نباید دنباله رو باشیم بلکه باید بر آرمان های خود استوار بمانیم. مگر جنگ نرم چیزی جز قدرت نرم است؟ ما باید در این جنگ قدرت نرم تولید کنیم. باید اصحاب فکر و اندیشه برای تقابل با این جنگ آماده باشند و خود را تقویت کنند.

وی تصریح کرد: ما باید در همه جنگ ها، چه جنگ حماسه چه جنگ رسانه باید دو اصل روایت به موقع و صحیح را اولویت خود قرار دهیم.

خرم با اشاره به اخبار دروغ گفت: انتقاد به جا همواره باید پذیرفته شود اما بدانید انتقاد بجا با سیاه نمایی بسیار متفاوت است. برخی اعتماد ملی را نشانه گرفتند و تنها به دنبال سیاه نمایی هستند.

وی در پایان تاکید کرد: اگر خلاقیت و نوآوری نداشته باشیم مجبوریم از دیگران اطلاعت کنیم. سرمایه ارزشمند برای اصحاب فکر و اندیشه، رعایت اصول حرفه ای و بیان حقایق واقعی است.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.