رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در گفتگو با تبریزبیدار؛

عرضه همزمان میوه عید و اقلام ماه رمضان در شهر / سیب ۲۴ هزار و پرتقال ۱۴ هزار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: عرضه میوه شب عید و کالاهای اساسی ماه رمضان بصورت همزمان در تبریز و شهرستان ها صورت می گیرد.

اکبر فتحی در گفتگو با تبریزبیدار در رابطه با عرضه و نظارت بر میوه عید اظهار داشت: در حوزه میوه خوشبختانه امسال هم مثل سال قبل دو قلم میوه اصلی شب عید یعنی سیب و پرتقال خریداری شده و از الان در محل هایی که شهرداری مشخص کرده عرضه می شود که شامل ۲۰ نقطه در شهر تبریز و ۲۵ نقطه در سایر شهرستان ها است.

وی افزود: تنها تفاوت امسال این است که علاوه بر میوه، کالاهای اساسی مورد نیاز ماه مبارک رمضان نیز در محل های مشخص شده به صورت نمایشگاهی عرضه می شود. کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان شامل گوشت، مرغ منجمد، برنج، شکر و خرما است که در کنار میوه شب عید عرضه می شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد: قیمتی که برای میوه ها در نظر گرفته شده ۲۴ هزار تومان برای هر کیلو سیب و ۱۴ هزارتومان برای هر کیلو پرتقال است.

جلوگیری از صادرات و فراوانی میوه شب عید

فتحی تاکید کرد: خوشبختانه امسال فراوانی میوه داریم و از هر میوه علاوه بر میزان تقاضا، اضافه هم داریم. امروز صبح در جلسه امنیت غذایی حضور داشتیم و در آنجا گزارش دادند که با توجه به اینکه جلوی صادرات میوه گرفته شده، قیمت میوه ها در بازار روند کاهشی دارد و سعی داریم تمام میوه های عرضه شده به بازار به مبلغی که قیمت گذاری کرده ایم فروخته شوند.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.