مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مطرح کرد؛

استقلال مس سونگون و مولد سازی به کجا رسید؟

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: مولد سازی اراضی دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه های دیگر که دارایی های غیر مولد دارند، در دستور کار است.

به گزارش تبریزبیدار، واقف بهروزی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: از حیث توسعه در استان ما منابعی که برای توسعه نیازمندیم در چندین محل قابل تامین است و تنوع ارقام و منابع جذب شده برای استان بیشتر شده است که از جمله آنها در آمد مالیاتی و درآمد های سرمایه‌گذاری و سفر و.. است.

وی افزود: در حوزه ی سرمایه گذاری توسعه در اوایل سال برنامه چهارگانه ای تنظیم شد که عبارت است از سرمایه گذاری خارجی،سرمایه گذاری مگا بنگاه های اقتصادی و فراهم سازی زیر ساخت سرمایه گذاری که در مجموع موحب مشخص شدن مسیر کار ما شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی ادامه داد:  نهاد سازی و ایجاد شورای عالی سرمایه گذاری برای پیگیری و رسیدگی به سرمایه گذاری در استان ایجاد شده است.

وی بیان داشت: سرمایه گذاری داخلی موجبات جذب سرمایه گذاری خارجی را فراهم می کند.

بهروزی در مورد استقلال مس سونگون نیز گفت: همزمان که بحث تشکیل شرکت مس آذربایجان را به لحاظ فنی دنبال می کردیم، حقوق قبل تشکیل این شرکت را هم از جمله مالیات، با تلاش ویژه آقای استاندار پیگیری شد.

وی اضافه کرد: ۱۰ میلیارد تومان واریزی مالیات مس سونگون اثر مستقیم بر روی زندگی مردم داشت. هدف از شرکت مس آذربایجان رسیدن نفع به مردم آذربایجان و صادرات از طریق خود آذربایجان است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خاطر نشان کرد: مزایای شرکت را ما پیگیر بودیم و صرفا تشکیل شرکت مس آذربایجان بصورت اسمی و شرکتی مانده و همه مزایا قبل از تشکیل شرکت مس آذربایجان، در حال محقق شدن است.

وی تصریح کرد: مسئولیت های اجتماعی مس هم ارقام اساسی است و همه ارقام پروژه ها پیش بینی شده است. در آینده اهمیت حوزه مس از نفت نیز مهم تر است.

بهروزی با بیان اینکه در سرمایه گذاری خارجی استان ما جز استان های پیشرو است، افزود: میانگین سرمایه خارجی تحقق یافته در سه سال ۳۷ میلیون دلار است.

وی گفت: ۵ کارخانه متعلق به ۵ شرکت مختلف را که در شهرک سلیمی راکد بود سرمایه‌گذار آذربایجانی با سرمایه بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان خریداری و سرمایه گذاری کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در مورد مولدسازی اموال دولتی نیز گفت: در بحث مولد سازی ما از خود این سازمان شروع کردیم و اراضی تخت تملک را فروختیم.

وی اظهار داشت: مولد سازی اراضی دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه های دیگر که دارایی های غیر مولد دارند، در دستور کار است.

 

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *