متفکرآزاد در گفتگو با تبریزبیدار تشریح کرد؛

الزامات تحقق شعار سال چیست؟ / سودده کردن تولید و جلوگیری از سوداگری

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی به تشریح الزامات تحقق شعار سال ۱۴۰۲ پرداخت.

روح الله متفکرآزاد در گفتگو با تبریزبیدار در رابطه با الزامات تحقق شعار سال ۱۴۰۲ با عنوان «مهار تورم، رشد تولید» اظهار داشت: شعار سال نتیجه تسلط دقیق حضرت آقا بر مسایل کشور است چرا که وضعیت تورم آزاردهنده است و فشار تورم و‌ گرانی اجناس، زندگی مردم را با سختی مواجه کرده است؛ لذا با وجود تلاش هایی که دولت می کند، اگر تولید نباشد، این مشکلات ریشه ای حل نمی شود.

وی به نفش دولت و مجلس در تحقق این شعار اشاره کرده و افزود: روش های قانونی و قانونگذاری برای سودده کردن تولید و نه سوداگری، یکسری قوانین وضع شده تا به سمت تولید سوق پیدا کنیم. ریل گذاری های لازم را هم انجام می دهیم. دولت باید تمام تلاش خود را در زمینه کنترل تورم و‌ گرانی بکند و مجلس در مقام نظارت کوچکترین اغماضی ندارد و به صورت کامل و محکم پیگیر هستیم و به دولت فشار می آوریم و از اقدامات دولت در زمینه کاهش تورم و رونق تولید حمایت می کنیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از مردم هم که در دستشان سرمایه ای دارند تقاضا داریم که سرمایه خود را به سرمایه مولد تبدیل کنند و به سمت حوزه تولید ببرند.

وی گفت: سعی خواهیم کرد که حوزه تولید را سودده کنیم اما فرهنگ عمومی هم باید به ما کمک‌ کند که سرمایه گذاری در حوزه تولید، ارزش تلقی شود‌ و نه تبدیل سرمایه به سوداگری و امثالهم.

متفکرآزاد در پایان تاکید کرد: البته وظیفه دولت این است که سرمایه گذاری در تولید را سودده و مقرون به صرفه کند که مردم برای سرمایه گذاری رغبت داشته باشند و با این روش بتوانیم تورم را هم مهار کنیم.

 

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *