معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار؛

راهکار رشد تولید و مهار تورم، افزایش بهره‌وری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌ آذربایجان شرقی تاکید کرد: راهکار رشد تولید و مهار تورم، افزایش بهره‌وری است.

محمد کلامی در گفتگو با تبریزبیدار در رابطه با الزامات تحقق شعار سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: شعار امسال هم به مانند ۱۴ سال گذشته، به موضوعات اقتصادی اشاره نموده است و نشان می دهد رهبری معظم انقلاب به رشد اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم توجه جدی دارند و تلاش می کنند تا با در اولویت قرار دادن موضوعات اقتصادی، برنامه ریزان و سیاست‌گذاران را به تحرک بیشتر جهت شکل دهی اقتصاد کشور به وضعیت مطلوب و در شان جمهوری اسلامی رهنمون شوند.

وی افزود: رشد اقتصادی و رشد تولید تقریبا ۱۴ سال است که به شکل های مختلف در شعارهای سال تکرار می شود اما موضوع تورم را امسال رهبری انقلاب به خاطر مشکلات معیشتی ناشی از تورم به صورت پررنگ‌تر مطرح فرمودند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در مورد نقش دولت و مردم در تحقق شعار سال خاطر نشان کرد: برای تحقق رشد اقتصادی باید نگاه توسعه محور را در سیاستگذاری ها و دستورالعمل‌ها مدنظر قرار دهیم، حاکمیت نقش تسهیلگری، پیشتیبانی و رفع موانع را در عرصه اقتصادی ایفا کند و برای بخش خصوصی زمینه فعالیت پویا را فراهم نماید و فعالان اقتصادی هم با ارتقای سطح بهره وری و دانش تولید محصولات رقابت پذیر را روانه بازارهای داخلی و خارجی نمایند.

کلامی افزود: در موضوع ارتباط میان نرخ تورم و نرخ رشد اقتصادی در دیدگاه‌های مختلف اختلاف نظرهای اساسی وجود دارد اما مطالعات میدانی نشان داده است اگر ابزار رشد اقتصادی صرفا سیاستهای انبساطی باشد حتما ختم به تورم خواهد شد و نیز تورم هم دارای تاثیر منفی بر تولید است. در همین راستا در شعار سال رهبری انقلاب این دو مهم باهم دیده شده اند تا با سیاست‌گذاری مناسب مانند ارتقاء بهره وری رشد غیرتورمی در کشور محقق گردد.

وی تاکید کرد: در سال گذشته با تلاش‌های صورت گرفته رتبه استان را از چهارمین استان با تورم بالا به رتبه ١۸ رساندیم. امسال هم برای تحقق شعار سال در استان کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری را در این موضوع فعال خواهیم کرد و در ارتباط و تعامل مثبت با سایر قوا و بخش خصوصی رشد غیرتورمی را هدفگذاری خواهیم نمود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *