تبریزبیدار گزارش می دهد؛

جیب خالی عابربانک ها، جیب دلالان را پر کرد / پول نقد فروشی!

کمبود پول نقد و نو در بانک‌ها و عابربانک ها باعث شده که تنور فروش اسکناس با قیمت‌های عجیب، داغ شود.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار/ در روزهای اخیر با فرا سیدن عید نوروز و بازار عیدی دادن، تقاضا برای پول نو نیز با افزایش چشم‌گیری مواجه شد. با وجود اقدامات جزئی بانک ها در توزیع اسکناس نو در برخی شعب، اما این اقدامات در پاسخ به نیاز مردم چندان موثر واقع نشد و در برخی موارد بدون پارتی داشتن، دسترسی به اسکناس تانخورده ممکن نبود.

مشکل تامین اسکناس، مردم را به زحمت انداخت، تا جایی که برخی متقاضیان پول نو دست به دامن دلالان شدند.

روایت میدانی یکی از شهروندان حاکیست در ایام نوروز هر اسکناس ۵ هزار تومانی بعضا با قیمت ۷ هزار تومان و هر اسکناس ۱۰ هزار تومانی با قیمت ۱۲ هزار تومانی معامله می‌شد.

ناگفته نماند که مشکل کمبود اسکناس نقد در خودپردازها مدت‌هاست که مردم را به دردسر انداخته و به گفته شهروند خبرنگار تبریزبیدار، در ماه‌های اخیر برخی افراد روبه‌روی شعب بانک‌ها اسکناس‌فروشی می‌کنند.

مشاهدات میدانی تبریزبیدار گویای آن است که گزینه پرداخت وجه نقد در اغلب عابر بانک های سطح شهر غیرفعال است، و کار به جایی رسیده که در برخی معاملات پول نقد با قیمت بالاتر فروخته می شود.

با این حال، مدت‌هاست که مسئولان بانکی و اقتصادی با استناد به اینکه امروزه بیشتر خرید و فروش‌ها بدون نیاز به اسکناس انجام می‌شوند، از تامین پول نقد سر باز می‌زنند.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *