رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان‌شرقی عنوان کرد؛

هشدار نسبت به بارش برف در نواحی مرتفع آذربایجان شرقی

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از عصر امروز با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی، بارش برف و مه مناطق سردسیر و ارتفاعات استان را دربر می‌گیرد.

به گزارش تبریزبیدار، محمد امیدفر روز یکشنبه با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی تا عصر سه شنبه ادامه می‌یابد، افزود: بر اساس بررسی آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی فعالیت این سامانه بارشی موجب رگبار باران، رعد و برق و وزش باد گاهی تا به نسبت شدید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه یاد شده تمام نواحی استان را فرا می‌گیرد، اظهار کرد: فعالیت این سامانه به ویژه در ساعات بعد از ظهر در سطح استان تشدید می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با فعالیت این سامانه احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، اصابت صاعقه، اختلال در تردد، در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ و در نواحی کوهستانی و سردسیر لغزندگی جاده‌ای و مه گرفتگی و سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد.

امیدفر، به مسافران و گردشگران توصیه کرد، از اتراق در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری، سفرهای غیرضروری و فعالیت‌های کوهنوردی را لغو و در ترددهای جاده‌ای، گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی احتیاط کرده و تجهیزات زمستانی با خود به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *