فرمانده انتظامی شهرستان خبر داد؛

دستگیری ۹ سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی در مراغه

فرمانده انتظامی مراغه از دستگیری ۹ سارق حرفه‌ای خانه باغ‌ها و اماکن خصوصی با ۳۰ فقره سرقت و کشف اموال به ارزش ۱۱ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش تبریزبیدار، سرهنگ توحید فارسی در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه کاره و خانه باغ‌ها موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنّی و تحقیقات پلیسی بی وقفه شبانه روزی، موفق به شناسایی و دستگیری ۹ سارق حرفه‌ای در این شهرستان شدند.

وی افزود: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۳۰ فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه کاره و اماکن خصوصی و دولتی و خانه باغ‌ها اعتراف و از مخفیگاه آن‌ها تعداد ۱۵۰ قلم اموال مسروقه شامل انواع دژبر، انواع سنگ فریز و دریل، انواع موتور برق، انواع کپسول گاز، انواع کابل، انواع ابزارآلات صنعتی و کشاورزی به ارزش تقریبی ۱۱ میلیارد ریال کشف شد.

فارسی با بیان این‌که متهمین پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند، ضمن هشدار به صاحبان اماکن خصوصی، ساختمان‌های نیمه کاره و در حال ساخت از آن‌ها خواست تا ضمن استفاده از نگهبان، پس از اتمام ساعت کاری از رها کردن وسایل و تجهیزات ساختمانی در محل اجتناب کرده و وسایل مذکور را در جای امن و قابل اطمینان نگهداری کنند.

وی تاکید کرد: از قراردادن اموال و وسایل با ارزش در مواقعی که از خانه باغ‌ها استفاده نمی‌شود، خودداری کرده و با اقدامات پیشگیرانه از جمله استفاده از دوربین‌های مداربسته و حفاظ محکم درب‌ها، فرصت سرقت از سارقان سلب شود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *