مدیریت بحران آذربایجان شرقی نسبت به کاهش دما و وزش باد شدید هشدار داد

مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با توجه به پیش بینی هواشناسی استان در خصوص کاهش دما و وزش باد شدید در روزهای پیش رو، نسبت به مخاطرات مربوط به این پدیده های جوی هشدار داد.

به گزارش تبریزبیدار، محمد هنربر با اشاره به اینکه فعالیت سامانه جوی از عصر امروز چهارشنبه آغاز شده و تا بعد از ظهر شنبه ادامه خواهد داشت، کاهش شعاع دید و اختلال در فعالیت ناوگان حمل و نقل، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنرها و تابلوهای تبلیغاتی، داربستها و سازه های موقت به ویژه چادرهای مسافرتی و احتمال سقوط اشیاء و احتمال آسیب به صنعت کشاورزی را از مخاطرات این وضعیت جوی عنوان کرد .

وی همچنین نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و اصابت صاعقه هشدار داد و گفت: بر اساس اعلام هواشناسی در نواحی مستعد بارش تگرگ و در نواحی سردسیر و کوهستانی لغزندگی، مه گرفتگی، کولاک برف و اختلال در تردد پیش بینی می شود.

هنربر بر ضرورت اطمینان از استحکام سازه های موقت به ویژه چادرهای مسافرتی تاکید و نسبت به تعطیل و حداقل محدود کردن فعالیتهای عمرانی و عدم عبور و مرور و پارک خودرو در حاشیه ساختمانهای نیمه کاره و درختان کهنسال، به همراه داشتن تجهیزات الزم از جمله لباس زمستانی و سوخت کافی، احتیاط در فعالیتهای کوهنوردی و اجتناب مطلق از اتراق در بستر و اطراف مسیلها و احتیاط در گذر از حاشیه رودخانه ها، احتیاط در سفرهای برون شهری، در جابجایی عشایر توصیه کرد.

وی با تاکید بر آمادگی دستگاههای اجرایی و امدادی، در نواحی سردسیر آمادگی برای برف روبی توسط دستگاههای مربوطه و پرهیز از انجام هر گونه عملیات کشاورزی، عدم تردد دامداران و عشایر در ارتفاعات و حاشیه رودخانه ها ،انتقال نهاده های کشاورزی به مکانهای مسقف را ضروری دانست.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *