امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

روحانیت مخالف سیزده بدر نیست / غیرت دینی تبریزی ها، بی حجابی را برنمی تابد

امام جمعه تبریز گفت: آنچه خواسته روحانیت در روز طبیعت است رعایت موازین شرعی و حفظ منابع طبیعی و حفظ محیط زیست است.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم‌ امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به روز سیزده بدر گفت: روز طبیعت، روز خاطره‌ها است، برخی‌ها خیال می‌کنند که روحانیت مخالف این روز است نه خیر اصلا این طور نیست بلکه روحانیت به هیچ‌وجه با مهربانی و حضور در طبیعت مخالف نیست.

ضرورت رعایت موازین شرعی و حفظ منابع طبیعی در روز طبیعت

وی افزود: آنچه خواسته روحانیت در این روز است رعایت موازین شرعی و حفظ منابع طبیعی و حفظ محیط زیست است.

خطیب جمعه تبریز اظهار داشت: نباید در کنار استفاده به جنگل‌ها و منابع طبیعی آسیب زد.

غیرت دینی تبریزی ها، بی حجابی را برنمی تابد

وی با حمایت از بیانیه وزارت کشور درباره حجاب گفت: حجاب به عنوان یک ضرورت شرعی غیرقابل تردید همواره از اصول عملی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

حجت الاسلام آل‌هاشم ضمن تاکید بر غیرت دینی مردم تبریز افزود: تبریز غیرت دینی خود را در مراحل مختلف نشان داده است و باید به مهمانان عزیزی که از نقاط مختلف ایران به تبریز سفر می‌کنند در مورد رعایت حجاب گوشزد شود.

۱۲ فروردین قله ایام الله

وی با گرامیداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی گفت: امام راحل از برخی روزها در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به عنوان ایام الله یاد می کند و قله این ایام الله ۲۲ بهمن و ۱۲ فروردین است. روز ۱۲ فروردین به هیچ وجه نباید فراموش شود چرا که به تعبیر امام راحل ۱۲ فروردین نخستین روز حکومت الله است.

استاندارد دوگانه غربی ها در اعتراضات فرانسه و اسرائیل

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به مسایل بین المللی گفت: در روزهای اخیر شاهد بروز خشونت بسیار گسترده توسط پلیس فرانسه علیه مردم معترض بودیم و علت اصلی اعترضات اصلاحات بازنشستگی که بار اضلی آن بر دوش کارگران است، اما نکته اینجاست که کشوری که خود را مهد تمدن، آزادی و دموکراسی می‌داند در مواجه با اعتراضات مردم خصوصا طبقه کارگر برخورد خشن، سخت، پلیسی و امنیتی دارد.

وی با ابراز تاسف از استانداردهای چندگانه و سکوت نهادهای بین‌المللی در مقابل خشونت پلیس فرانسه گفت:  همین نهادها در مواجه با اغتشاشات ایران که نشانه‌ای از اعتراض نداشت، هجمه سنگینی علیه ایران اسلامی شکل دادند.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: اعتراضات فرانسه و سرزمین‌های اشغالی ویترین استانداردهای دوگانه غربی‌هاست.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *