نماینده ولی فقیه در استان:

حکمرانی استانی باید با لحاظ نظر شهروندان صورت گیرد

نماینده ولی فقیه در استان در همایش حکمرانی متعالی در تبریز گفت: حکمرانی استانی باید با لحاظ نظر شهروندان صورت بگیرد چون مردم ذینفع هستند و حکمرانی سطوحی دارد که باید به صورت دقیق رعایت شود.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم صبح امروز در همایش ملی حکمرانی متعالی در دانشگاه پیام نور تبریز اظهار داشت: حکمرانی مقوله پیچیده و الویت دار است. ایران با وجود قومیت ها و اقوام و فرهنگ ها و رسوم مختلف می تواند یک الگوی متعالی حکمرانی ارائه کند که در سطح استان و کشور و حتی در سطح جهان برجسته شود و مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: در استان باید نظر آحاد مردم در نظر گرفته شود و رابطه حکمرانی با مردم و مردم با حکمرانی متقابل باشد چرا که مسئولیت ها و وظایف های متقابلی بین مردم و حکمرانی وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: افرادی که به عنوان مسئول انتخاب می شوند مهم ترین بخش یک حکمرانی محسوب می شوند و باید برای تربیت حکمرانان با استفاده از پژوهش و علم از دیگر جوامع سبقت بگیریم و برای آینده حکمرانی، حکمرانی هایی در تراز انقلاب اسلامی تربیت شود.

وی گفت: حکمرانی استانی باید با لحاظ نظر شهروندان صورت بگیرد چون مردم ذینفع هستند و حکمرانی سطوحی دارد که باید به صورت دقیق رعایت شود.

حجت الاسلام آل هاشم همچنین افزود: برای چله دوم انقلاب و گام برداشتن در مسیر گام دوم باید مدیرانی در تراز انقلاب و فهیم و با دانش حکمرانی تربیت کنیم تا از نظر مدیریتی نیازهای خودمان را به صورت دقیق و مناشب برطرف کنیم.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: حکمرانی باید به دست اندیشه های نو و استفاده از تحربیات دیگران سپرده شود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *