استاندار آذربایجان شرقی؛

کفه عدالت حکمرانی اسلامی باید برای مستمندان سنگینی کند

استاندار آذربایجان شرقی در همایش حکمرانی متعالی گفت: کفه عدالت حکمرانی اسلامی باید برای مستمندان سنگینی کند.

به گزارش تبریزبیدار، عابدین خرّم پنجشنبه در همایش حکمرانی متعالی در دانشگاه پیام نور تبریز اظهار داشت: رهبر انقلاب به اجرای مدل حکمرانی اسلامی تاکید دارند. در این زمینه کتاب های زیادی تالیف شده ولی هنوز حق مطلب به صورت کامل ادا نشده است.

وی ادامه داد: از دهه ۸۰ میلادی کلمه حکمرانی در دنیا مطرح شده و از آن زمان تفسیر های مختلف غربی و شرقی برای آن لحاظ شده است.

استاندار آذربایجان شرقی مبانی غرب را به اومانیسم و دموکراسی و لیبرالیسم خلاصه کرد و افزود: حکمرانی اسلامی نباید مانند حکمرانی غربی بر پای مادیات بنا شده باشد و باید رنگ و بوی دینی و اسلامی داشته باشد و انسان را صرفا یک کالا نبیند.

قانونمداری، نکته خوب تمدن غرب

وی تصریح کرد: البته از تمدن غرب هم می توانیم نکات خوبش مانند قانونمداری را انتخاب کنیم ولی این انتخاب باید دقیق و با ملاحظه باشد.

خرم با گریز به بیانات رهبر انقلاب، بیان داشت: موتور پیشرفت و آبادانی کشور نباید متوقف شود و این موتور با علم و فناوری و دانش جدید، فعال و جاری و ساری می ماند.

وی اضافه کرد: حکمرانی اسلامی باید در مقابل زورگویان و مستبدان عالم بایستد و کفه عدالتش برای مستمندان سنگینی کند و اگر اینگونه نباشد اساسا آن حکمرانی، حکمرانی اسلامی و الهی نیست.

استاندار آذربایجان شرقی، تنایج سند تحول را انسجام اجتماعی و شفافیت و ارتباط بی واسطه و اجماع در برابر دشمنان عنوان کرد و گفت: ان شالله این سند تاثیرگذار خواهد بود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *