عضو جامعه روحانیت مبارز در تبریز مطرح کرد؛

تلاش ۴۴ ساله و نافرجام دشمنان برای تضعیف جایگاه ولایت فقیه

حجت الاسلام عبدوس عضو جامعه روحانیت مبارز در مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) در تبریز گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۴ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با استفاده از تمام تبلیغات و ابزارها نتوانست جایگاه رهبری و ولایت فقیه را تضعیف کند.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی در مراسم بزرگداشت ارتحال امام(ره) در تالار اجتماعات مصلی تبریز گفت: علما وارثان پیامبران در علم، هدایت و راهنمایی هستند. در تاریخ برخی علما گفتند زور ما به قدرت هایی که سلاح و اسلحه دارند نمی رسد و به سمت تاسیس حوزه علمیه، اقدامات فرهنگی و هنری و… رفتند.

وی افزود: شیخ لطف الله عاملی اصفهانی فقیه اهل جبل عامل لبنان بود و به دستور شاه عباس صفوی، مسجد شیخ لطف‌الله در میدان نقش جهان اصفهان را بنا کرد و به سبب تاثیر گذاری خود در اصفهان به دستور شاه به عنوان امام جمعه اصفهان انتخاب شد.

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه علمای زیادی در ایران به شهادت رسیده اند، ادامه داد:  قدرت پادشاهی ایران که دنیا از آن حمایت می کرد، کنار رفت و با عنایت خدا و انقلاب حضرت امام خمینی(ره) حکومت جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد

وی تصریح کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۴ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با استفاده از تمام تبلیغات و ابزارها نتوانست جایگاه رهبری و ولایت فقیه را تضعیف کند.

حجت الاسلام عبدوس با اشاره به توطئه های دشمنان در اغتشاشت سال گذشته گفت: در جریانات و حوادث اخیر کشور هم به سمت این تضعیف متمرکز شدند اما به نتیجه ای دست نیافتند. دشمن پس از ناکامی در اقدامات خود، مساله کشف حجاب را به میان آورد اما با توجه به هوشیاری مردم اقدامات دشمن در حوزه مقابله با پوشش و حجاب هم ناکام ماند.

وی به سیره رفتاری امام خمینی(ره) اشاره کرده و گفت: در کتاب خاطرات بانوی انقلاب همسر حضرت امام خمینی (ره) اینطور آمده که ۶۰ سال زن ایشان بودم یکبار به من توهین نکرد و در لحظه ورود به اتاق حضرت امام به احترام من از جای خود بلند می شد.

عبدوس عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: خداوند متعال گفته تا وقتی که مردم به نماز و حلال و حرام اهمیت می دهند حمایت خواهم کرد و در صورت پیروی از شیطان کاری نخواهم کرد.

وی با بیان اینکه مردم ایران عاشق نظام اسلامی و ولایت هستند، گفت: برخی مواقع در سطح جامعه شاهد عدم پوشش و حجاب اسلامی هستیم، این کار موجب ناراحتی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران می شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *