وزیر ورزش و جوانان:

۲۸ هزار مکان ورزشی در کشور وجود دارد

وزیر ورزش و جوانان گفت: ۲۸ هزار مکان ورزشی در کشور داریم که تعداد ۸ هزار از این اماکن دولتی است.

به گزارش تبریز بیدار، سید حمید سجادی در سفر به شهرستان هریس در جلسه‌ای با مسئولان این شهرستان افزود: توفیقی برای خدمت رسانی فراهم شده است که امیدواریم در طول خدمت مفید واقع شویم و نزد خداوند و خلق خدا رو سفید باشیم و از تمام فرصت‌ها بهره مند شویم و سهمی در آبادانی کشور داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان و نماینده ویژه رئیس جمهور عنوان کرد: روحیه مبارزه با فساد، ظلم ستیزی، عدالت و برابری رویکرد دولت بوده و در همین زمینه تلاش می‌کنیم مردم به آسایش برسند که با همکاری عمومی می‌توانیم تورم را مهار و امید آفرینی کنیم.

سجادی در خصوص فعالیت‌های این وزارت در حوزه جوانان یادآور شد: گزارش‌هایی در خصوص برنامه‌های مربوط جوانان آماده شده و به زودی به آگاهی عموم خواهیم رساند.

وی با بیان اینکه از همان روز رأی گیری در مجلس کار خود را شروع کرده اذعان داشت: در ابتدای کار وزارتخانه ۳۵۰۰ سمن داشتیم، در حال حاضر و در کمترین زمان ممکن مسئول این تعداد به ۵۰۰۰ سمن افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه افزود: آذربایجان شرقی ۶ سال است که در حوزه جوانان رتبه برتر کشور را به دست می‌آورد و در کل ۳۰۰ سمن در این استان فعالیت می‌کنند. همچنین آذربایجان شرقی مدال آور المپیکی دارد و برخی شهرهای این استان قطب ورزش کشور شدند.

سجادی با اشاره به تور دوچرخه سواری ایران- آذربایجان اظهار کرد: تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان شهرت جهانی دارد و در فوتبال هم ماشین سازی که نیم قرن فعال بوده و تراکتور سازی جز تیم‌های قدیمی کشور است و نگه داشتن چنین رشته‌های ورزشی کار بسیار مهمی است.

سجادی همچنین در خصوص حوزه اشتغال توضیح داد: احیای برخی از ورزش‌ها می‌تواند اشتغال آفرین باشد که ریاست جمهوری به آن تاکید ویژه دارند و هر استاندار نیز وظیفه دارد به موضوع اشتغال اهمیت دهد.

وی با بیان اینکه در گذشته ۱۲۰ هزار سرباز وظیفه را مهارت آموزی کرده بودیم، اضافه کرد: این تعداد در یک سال اخیر به ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ۲۸ هزار مکان ورزشی در کشور داریم که تعداد ۸ هزار از این اماکن دولتی است و افراد مَشغول در آن شاغل محسوب می‌شوند و اگر جوانان مهارت ورزشی یاد بگیرند می‌توانند در خود ورزش شاغل شوند.

سجادی با اشاره به اینکه ۲۳۵ رشته ورزشی در کشور داریم، خاطرنشان کرد: ما به این تعداد هم قانع نیستیم و باید خود را به تعدادهای استاندارد دنیا برسانیم و هر ورزشی که در دنیا دنبال می‌شود را به کشور بیاوریم.

وی یادآور شد: در گذشته بانوان در کمتر از ۳۰ رشته فعالیت داشتند اما خوشبختانه امروزه این تعداد به بیش از ۵۰ رشته ورزشی رسیده است.

در دومین دوره سفر ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور امروز پنجشنبه به شهرستان‌های هریس و اهر سفر کرده است.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *