مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی؛

مرحله اول پروژه مقبره الشعرا پایان یافته است/ ۱۳۹ برنامه برای بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در رابطه با آخرین وضعیت پروژه مقبره الشعرا گفت: مرحله اول این پروژه در خردادماه سال جاری پایان یافته است و قرار است ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های فرهنگی استان از طرف وزارت خانه اختصاص پیدا کند و سعی خواهیم کرد مقبره الشعرا و پروژه های ناقص در شهرستان ها را تکمیل کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدحسین بلاغی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی از چند ماه گذشته کار خود را آغاز کرده است و یک رویداد چهار و پنج ماهه بوده و تمامی دستگاه های استانی همکاری خواهند کرد.

وی با اعلام اینکه اجلاسیه شهدای هنر و رسانه روز چهارشنبه در سالن‌ پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: در استان آذربایجان در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه ۶۷ شهید در عرصه دفاع مقدس شناسایی شده و قرار است از خانواده آنان تجلیل شود .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در این مراسم از ۸ نفر یادگار پیشکسوت دفاع مقدس در عرصه هنر و رسانه تجلیل و آثار تجسمی دفاع مقدس رونمایی خواهد شد .

وی گفت: تعامل خوبی بین دستگاه های فرهنگی استان وجود دارد و تضاد و تعارض بسیار کم شده است .

بلاغی با بیان اینکه ۲۷ شهریور روز رحلت شاعر شیرین سخن، استاد شهریار می باشد خاطر نشان کرد: این روز به عنوان روز شعر و ادب و فارسی نامگذاری شده است و خوشحال هستیم در سراسر کشور برنامه های متنوع برگزار خواهد شد.

وی با اعلام اینکه ۱۳۹ برنامه در سطح استان به مناسبت روز شعر و ادب فارسی برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: در این مناسبت تمامی دستگاه‌های دولتی، برنامه‌های ویژه ای برگزار می کنند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: همایش ملی روز شعر و ادب فارسی روز ۲۷ شهریور ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: در مراسم شعر و ادب فارسی از کشور های عراق، ترکیه، گرجستان، آذربایجان و تاجیکستان حضور پیدا خواهند کرد .

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *