امام جمعه موقت تبریز مطرح کرد؛

سیاسیون داخلی پیرو شعار «زن، زندگی و آزادی» هیچی حالی‌شان نبود

امام جمعه موقت تبریز گفت: متاسفانه ای عده ای از سیاسیون و روشنفکرنماها هم در داخل کشور با ساز آمریکا همراهی می کنند و هیزم به آتش دشمن می ریزند.

به گزارش تبریزبیدار، احمد حجت الاسلام مطهری اصل امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبراکرم(ص) و شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) گفت: روزهای آخر ماه صفر منسوب به اهل بیت(ع) است؛ در جهان خیری پیدا نمی‌شود که مگر به واسطه اهل بیت(ع) باشد؛ آنها مجاری فیض هستند.

آمریکا اگر جسارتی کند، پایگاه هایش در منطقه از بین می رود

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه آمریکا و ازنابش برای کشور توطئه دارند، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی میلیون ها دلار هزینه کرده تا آقایی خود را بر جهان تحمیل کند و خیلی از کشورها را با خود همراه کرده است اما جمهوری اسلامی ایران مقاومت در برابر آمریکا را رهبری می کند و هر روز قوی تر می شود.

خطیب موقت جمعه تبریز ادامه داد: زمانی حمله نظامی یکی از گزینه های آمریکا بود اما اکنون گزینه جنگ را کنار گذاشته اند چون می دانند اگر جسارتی کنند تمام پایگاه هایشان در منطقه از بین می رود.

تلاش بی فایده آمریکا برای اختلاف افکنی مذهبی در ایران

وی با بیان اینکه شیوه بحران سازی آمریکا سست کردن اعتقادات مردم و اختلاف اندازی قومی، مذهبی و جنسیتی است، متذکر شد: اقوام ایرانی صدها سال است برادرانه و با وحدت کنار هم زندگی می کنند و توطئه دشمن در این زمینه تا کنون بی اثر بوده و باز هم بی نتیجه خواهد بود.

حجت الاسلام مطهری اصل گفت: تلاش آمریکا برای اختلاف افکنی مذهبی و جدایی شیعه و سنی بی فایده است و شیعه و سنی در جای جای کشور با محبت کنار هم زندگی می کنند.

امام جمعه موقت تبریز، راهبرد سوم آمریکا برای بحران سازی در کشورمان را دامن زدن به اختلاف جنسیتی برشمرد و گفت: دشمن در حالی شعار «زن، زندگی ، آزادی » را مطرح کرد که زنان ما می دانند اسلام جایگاه ویژه ای برای زن در جامعه و خانواده قائل است و انقلاب اسلامی هم موجب ارتقای نقش زن در جامعه شده است.

وی تصریح کرد: اسلام به زن عزت و احترام داده است و از هرزگی بازداشته است، این در حالی است که غرب به دنبال هرزه کردن زنان است و زن را خوار و ذلیل می خواهد.

حجت الاسلام مطهری اصل خاطرنشان کرد: متاسفانه ای عده ای از سیاسیون و روشنفکرنماها هم در داخل کشور با ساز آمریکا همراهی می کنند و هیزم به آتش دشمن می ریزند. گمان می‌کردیم که برخی سیاسیون و نیمه متفکران وقتی از زن زندگی آزادی حرف می‌زنند، نظریه‌ای دارند ولی دیدیم هیچی حالی‌شان نیست و با آن عقیده‌ای که دارند باید  شعار خود را عوض کنند.

شهریار متعهد به اسلام و وطن

خطیب موقت جمعه تبریز به فرا رسیدن سالروز بزرگداشت شهریار و روز شعر و ادب فارسی نیز اشاره داشته و گفت: اگر اشعار شهریار شیرین است در این است که او متعهد و متعصب به تشیع، ولایت و وطن بود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
 1. محمد‌امین

  سلام‌این‌مسئله‌که
  سیاسیون‌داخلی‌حالیشون
  نبود‌یک‌مسئله‌است‌اما
  درجامعه‌میبینیم‌
  بی‌حجابی‌لجام‌گسیخته
  ترمز‌بریده‌‌و‌بدون‌
  هیچگونه‌مانعی‌‌درآحاد
  طبقات‌اجتماع‌به‌اشکال
  مختلف‌سرایت‌میکند
  نتیجه‌دور‌شدن‌ازاسلام
  ناب محمدی.ص.‌و‌گرایش
  به‌اسلام‌ابن‌الوقت‌و
  مصلحتی‌‌یکی‌از‌عوارضش
  همین‌است