در گفتگوی تبریزبیدار با دادستان مرکز استان مطرح شد؛

نظارت جدی بر ارتقای سرانه و صیانت از فضای سبز تبریز/تغییر کاربری در محدوده فضای سبز ممنوع 

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار، بر عزم جدی این دادستانی در نظارت بر مسأله فضای سبز به عنوان مصادیق حقوق عامه تاکید کرد.

بابک محبوب علیلو در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص وضعیت فضای سبز تبریز اظهار داشت: در بحث فضای سبز به عنوان یکی از مصادیق حقوق عامه دو بحث ارتقای سرانه در تبریز و سایر شهرهای استان و نگهداشت و صیانت آن مورد تاکید دادستانی است.

فضای سبز، مطالبه عمومی و حقوق عامه / برای مردم تبریز، فضای تنفس ایجاد شود

وی با تاکید بر لزوم اعمال مدیریت مناسب برای فضای سبز گفت: نباید اجازه دهیم سرانه فضای سبز کاهش یابد. با توجه به جمعیت شهر تبریز و توسعه آپارتمان نشینی، لازم است برای مردم فضای تنفس ایجاد شود.

تغییر کاربری در محدوده فضای سبز ممنوع 

دادستان مرکز استان با اشاره به لزوم گسترش فضای سبز در تبریز، افزود: قبلا به مدیران دستگاه های مربوطه از جمله شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی به عنوان دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ قانون شورای عالی معماری و شهرسازی تاکید گردیده که نباید در محدوده فضای سبز تغییر کاربری صورت گیرد.

وی، مساله فضای سبز را مطالبه عمومی خوانده و گفت: به بحث تغییر کاربری و گسترش فضای سبزی در شهر نظارت جدی داریم و تذکرات لازم به دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ قانون شورای عالی معماری و شهرسازی داده شده است.

لزوم درختکاری در قسمتی از اراضی ملی

علیلو در مورد بهره برداری بهینه از اراضی ملی و منابع طبیعی در جهت توسعه فضای سبز گفت: بخشی از اراضی ملی و منابع طبیعی باید با حفظ مالکیت دولت برای ایجاد فضای سبز در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد تا با درختکاری و ایجاد فضای سبز، سرانه فضای سبز افزایش یابد و در عین حال از اراضی ملی و منابع طبیعی در معرض تخریب و تصرف افراد سودجو جلوگیری شود که در نشست های مختلف کارشناسی و مدیریتی مطرح و به طریق مقتضی «کتبی و شفاهی» از مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه مطالبه شده است.

شورای شهر تصمیماتی نگیرد که به کاهش سرانه فضای سبز منجر شود

علیلو ضمن تاکید بر صیانت از حقوق عامه در موضوع فضای سبز گفت: شورای اسلامی شهرها در اتخاذ تصمیمات خود باید به اهمیت فضای سبز دقت کنند و تصمیماتی نگیرند که به ضرر فضای سبز و کاهش سرانه فضای سبز و تخریب آن منجر شود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز استان آذربایجان شرقی، ازهمراهی اصحاب رسانه،کارشناسان ودغدغه مندان این حوزه درمطالبه گری با ارایه راهکارهای عملی ،سپاس وقدردانی نمود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *