استاندار آذربایجان شرقی:

توسعه فعالیت‌های فرهنگی و علمی اولویت دانشگاه‌ها باشد

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت تلاش مراکز دانشگاهی برای سوق دادن فعالیت‌هایشان به سمت مسائل فرهنگی علمی و برنامه‌های اوقات فراغت تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، عابدین خرّم ظهر دوشنبه در نشست رؤسای مراکز دانشگاهی آذربایجان شرقی، افزود: مدیریت‌های علمی دانشگاهی دارای چارچوب مشخصی بوده و مشکلات و مسائل دانشگاه‌ها نیز در همین چارچوب قابل حل است.

وی اضافه کرد: باید برنامه و ساختار مشخص و کارآمدی برای تحقق این مهم در مراکز دانشگاهی استان وجود داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: هر گونه خلاء و کمبود در این زمینه می‌تواند به بروز نابسامانی در مسیر استفاده از ظرفیت و استعداد دانشجویان عزیز و فضای دانشگاهی و امکانات آن منجر شود.

وی بیان کرد: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، نشست‌های تحلیلی و تبیینی و پاسخ به شبهات دانشجویان عزیز باید در اولویت برنامه‌های دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید قرار گیرد.

خرّم افزود: برقراری ارتباط مؤثر با دانشجویان و برطرف کردن نیازهای آنان به شکوفایی بیشتر دانشگاه‌های استان می‌انجامد.

وی تاکید کرد: باید فضایی در دانشگاه فراهم کنیم که خواب دشمن برای دست کشیدن دانشجو از رسالت علمی و حضور در کلاس درس تعبیر نشود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: از این رو از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود در مسیر فعال کردن هرچه بیشتر کانون‌ها و انجمن‌های علمی و فرهنگی گام بردارند.

وی افزود: رؤسای دانشگاه‌های استان در عین اهمیت دادن به بحث‌های فیزیکی باید به تقویت هرچه بیشتر روحیه دانشجویان از طریق گسترش فعالیت‌های فرهنگی نیز توجه کنند.

در این نشست تعدادی از رؤسای دانشگاه‌های آذربایجان شرقی، اقدامات انجام شده برای آماده سازی مراکز دانشگاهی استان جهت استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید را تشریح کردند.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *