وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبریز:

اعتبار برای تکمیل مقبره الشعرا در راه است / نقش آفرینی شعر شهریار در تحولات کشور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای مجموعه مقبره الشعرا با همکاری استاندار آذربایجان شرقی گام های خوبی برداشتیم و اعتبار مصوب سفر دوم ریاست جمهوری هم به زودی تخصیص می یابد.

به گزارش تبریزبیدار، محمدمهدی اسماعیلی عصر امروز در مراسم بزرگداشت استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی در تالار پتروشیمی تبریز اظهار داشت: در همه تحولات مهم ایران عزیز ما، آذربایجانی ها پیشران بودند و به همین دلیل این منطقه قلب تپنده ایران اسلامی است.

استاد شهریار نماد شعر و ادب فارسی 

وی با بیان اینکه شکل جدید و زایش جدیدی از حوزه فرهنگ و ادب و زبان کشور از منطقه آذربایجان آغاز شد، افزود: منظومه ترکی حیدربابایه سلام، خان نه نه، در قله شعر و ادب فارسی قرار دارد و استاد شهریار امروز در جایگاه نماد شعر و ادب فارسی نشسته و این مایه افتخار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: صحبت از مباحث آذربایجان در واقع صحبت از مباحث ایران است. زمانی که در آذربایجان و گیلان احزاب جولان می دادند و بخاطر همسایه های شمالی، نفوذ چپ ها به کشور پر رنگ بود شهریار با سروده های خود نقش آفرینی کرده و برای همیشه در تارک این مرز و بوم ایستاده است.

وی تصریح کرد: تبریز و آذربایجان در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری می درخشد و فهرستی بزرگ از این منطقه در ذهن من نقش بسته است.

اسماعیلی همچنین گفت: پروژه های عمرانی حوزه فرهنگ و هنر استان با شتاب خوبی پیش می رود، برای مجموعه مقبره الشعرا با همکاری استاندار آذربایجان شرقی گام های خوبی برداشتیم و اعتبار مصوب سفر دوم ریاست جمهوری هم به زودی تخصیص می یابد.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *