استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد:

شهریار نماد اسلام دوستی و فرهنگ کهن آذربایجان / مقبره الشعرا را با وضعیت در حال تخریب تحویل گرفتیم

استاندار آذربایجان شرقی گفت: روزی که مسئولیت استانداری آذربایجان شرقی را تحویل گرفتم مقبره الشعرا در وضعیت تهدید و تخریب قرار داشت، در سفر پر خیر و برکت ریاست جمهوری اعتباراتی تزریق شد و امروز توفیق داریم بگوییم این مجموعه به طور کامل بازسازی شده است.

به گزارش تبریزبیدار، عابدین خرّم عصر امروز در مراسم بزرگداشت استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی در محل تالار پتروشیمی تبریز با اشاره به بیانات رهبری گفت: «شهریار یک شخصیت نظیف و پاکیزه و دارای خصال برجسته‌ی اخلاقی بود. یک انسان متواضع، حق‌پرست، پارسا، بسیار صمیمی و صادق و از جمله‌ی کسانی که کالای شعر خود را حاضر نیست به کسی بفروشد، این خیلی مهم است.»  این سخن پر مغز را سال ۱۳۸۵ مقام معظم رهبری در کنگره بزرگداشت استاد شهریار گفته است.

وی افزود: منظومه ترکی حیدربابایه سلام و خان نه نه از شاهکارهای ادبی استاد شهریار است.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: استاد شهریار به زبان فارسی و ترکی تسلط کامل داشت و نماد اسلام گرایی، اسلام دوستی و نماد فرهنگ کهن آذربایجان است.

خرم در خصوص وضعیت مقبره الشعرای تبریز نیز گفت: روزی که مسئولیت استانداری آذربایجان شرقی را تحویل گرفتم مقبره الشعرا در وضعیت تهدید و تخریب قرار داشت، در سفر پر خیر و برکت ریاست جمهوری اعتباراتی تزریق شد و امروز توفیق داریم بگوییم این مجموعه به طور کامل بازسازی شده و به زودی با اتمام عملیات اجرایی مابقی قسمت های پروژه تحویل مردم شریف می شود.

وی بیان داشت: اکثر پروژه های فرهنگی و هنری استان در دست و اجرا است و تا پایان دولت با حول و قوه الهی تحویل اهالی فرهنگ و هنر استان می دهیم.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *