در پی قطع سهمیه سوخت خودروهای عمومی؛

اعضای شورای شهر تبریز افزایش نرخ کرایه تاکسی ها را دوباره بررسی می کنند

باغبان: تصمیم های لازم را اتخاذ می کنیم تا ظلمی نه به مردم و نه به رانندگان عزیز تاکسی روا داشته نشود. شیاری: تمام تاثیرات احتمالی را بررسی میکنیم و بایک فرمول منطقی اقدام به تصمیم گیری در قیمت تاکسی ها خواهیم کرد.

به گزارش تبریز بیدار، زمزمه های قطع سهمیه بندی سوخت چند مدتی بود که به گوش می رسید تا اینکه سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به قطع سهمیه‌های بنزین خودروهای عمومی و تاکسی‌ها، اعلام کرد: طرح یکسان‌سازی قیمت بنزین از ساعت صفر چهارشنبه در کل کشور اجرایی می‌شود.

 

با توجه به تصویب افزایش ۲۰درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در سال جدید، قطع سهمیه بندی سوخت در سال جدید و عدم پاسخگویی روشن از سوی مسئولان، احتمال افزایش دوباره نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی  نگرانی هایی در اقشار مردم جامعه پدید آورد. لذا نظر تنی چند از اعضای شورا را در خصوص تاثیر قطع سهمیه بندی سوخت در نرخ کرایه تاکسی ها جویا شدیم.

 

علی باغبان عضو شورای شهر تبریز در پاسخ به سئوال خبرنگار تبریز بیدار مبنی بر کیفیت تاثیر قطع سهمیه بندی سوخت بر نرخ کرایه تاکس ها اظهارداشت: این اقدام دولت بدون اطلاع قبلی و وکاملا غیر منتظره بود و اعضای شورای شهر را شوکه کرد وی افزود: بنای ما بر این است که با بررسی تمام جوانب این امر تصمیم های لازم را اتخاذ کنیم تا ظلمی نه به مردم و نه به رانندگان عزیز تاکسی روا داشته نشود.

 

علی شیاری دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز در این خصوص اعلام کرد: انتظار ما این بود که فقط در سهمیه بندی خودرو های شخصی تغییر صورت بگیرید و افدام دولت در خصوص قطع سهمیه رانندگان تاکسی برای ما کاملا غیر منتظره بود.

 

وی ادامه داد: شورای شهر تبریز وضع موجود را ملاک تعیین نرخ کرایه تاکسی ها برای سال جدید قرار داده بود و همانطور که مستحضرید افزایش قیمت سوخت علاوه بر تاثیر مستقیم در هزینه های جاری رانندگان تاکسی،  منجر به افزایش قیمت دیگر مواد مصرفی رانندگان من جمله تایر و روغن موتور و . . .  نیز می شود لذا ما نیز باید تمام تاثیرات احتمالی را بررسی کنیم و بایک فرمول منطقی اقدام به تصمیم گیری در این خصوص بکنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.