علی لو نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی:

توصیه جدی ما این است که دولت کارت سوخت را حذف نکند

فلسفه کارت سوخت کنترل میزان مصرف سوخت و جلوگیری از هدرفت و قاچاق آن بود و به حق چنین نتیجه ای از آن حاصل شده بود حال اگر کارت سوخت حذف شود دوباره باب قاچاق سوخت و مصرف بی رویه باز خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار، علی علیلو نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار تبریز بیدار در خصوص تک نرخی شدن قیمت بنزین گفت: مشکل اصلی و نگرانی اصلی ما در این خصوص این است که دولت قبل سرمایه گذاری و هزینه کرده بود تا کارت سوخت تهیه شود و این کارت سوخت در بین مردم هم مورد پذیرش واقع شده بود، حال به ناگاه گفته می شود که کارت سوخت کارایی ندارد و شایعاتی مطرح می شود که دولت در نظر دارد کارت سوخت را حذف کند البته ما در مجلس این مسئله را استعلام کرده ایم و منتظریم ببینیم دولت نظرش چیست.

 

وی در ادامه گفت: فلسفه کارت سوخت کنترل میزان مصرف سوخت و جلوگیری از هدرفت و قاچاق آن بود و به حق چنین نتیجه ای از آن حاصل شده بود حال اگر کارت سوخت حذف شود دوباره باب قاچاق سوخت و مصرف بی رویه آن باز خواهد شد.

 

این نماینده مجلس افزود: توصیه جدی ما به دولت این است که کارت سوخت را حذف نکند و مدیریت اعمال شده توسط کارت سوخت ادامه یابد. این که هر شهروند بداند چقدر سهمیه سوخت دارد و برنامه ریزی داشته باشد برای آن، سبب شفافیت آمار مصرف کشور نیز خواهد شد و از آن جهت می توان برنامه ریزی های مناسبی در جهت تامین و پیش بینی مصرف آن در سطح کلان کشور در اختیار داشت.

 

وی در خاتمه گفت: البته نحوه افزایش قیمت و تک نرخی شدن نیز یکی از بی تدبیری های این دولت بود که بدون اطلاع رسانی مناسب این اتفاق افتاد و اکثر مردم از این امر اطلاع کافی نداشتند و دولت می بایست مردم را در جریان این امر میگذاشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *