شیبانی:

آسوده بخواب اسراییل…

اما افسوس و صد افسوس که تمام این امیدها را حماقت، تعصب و جاه طلبی فردی به باد داد که دیروز از اوج نردبان رویاهایش بر زمین کوفته شد:

به گزارش تبریز بیدار، شیبانی در صفحه اجتماعی خود نوشت : 

آسوده بخواب اسراییل…

بچه که بودیم می گفتند دنیای اسلام سه کشور بزرگ دارد: ایران و مصر و ترکیه؛که اگر متحد شوند اسراییل رفتنی است.آن وقت ها مصر مبارک ، رفیق و گزینه ی مطلوب اسراییل بود و ترکیه ی چیللر و اجویت و ارتش لاییک اش میلیاردها دلار قرارداد نظامی با دولت یهود می بست .

چند صباحی اربکان اسلامگرا آمد اما چراغی بود که زود خاموشش کردند.مصر هم که سر تکان خوردن نداشت…

به هر حال اما اردوغان و عدالت و توسعه اش به یکباره برخاستند و گرد و خاک کردند و ما امیدوارانه منتظر مصر بودیم که او هم آتشی به پا کرد و به دیوارهای سفارت اسراییل هجوم برد…


اما افسوس و صد افسوس که تمام این امیدها را حماقت، تعصب و جاه طلبی فردی به باد داد که دیروز از اوج نردبان رویاهایش بر زمین کوفته شد:


اردوغان


فردی که در طلایی ترین روزهای جهان اسلام و خاورمیانه تمام آرزوهای بیداری و وحدت اسلامی را که بزرگان شیعه و سنی از زمان سید جمال الدین اسدآبادی برایش خون دل ها خورده بودند به باد تعصبات فرومایه ی خود داد و با خیانت خود در حمایت از گروه های ارهابی جهان اسلام را به هزار سال پیش و دوران شیعه کشی و سر بریدن بازگرداند.


مردی که یکی از بزرگترین خدمت ها را در جهان معاصر به تداوم حیات اسراییل کرده بود دیروز اولین نشانه های فرود آمدن از قدرت را نشان داد.انتخابات دیروز آغازی بود بر یک سقوط بزرگ.اما جای خوشحالی هم نیست که جای تاسف و هراس است.دیروز آغازی بود بر یک واقعه تلخ تر:تجزیه ی یک کشور بزرگ اسلامی.


پیروزی نسبی کردها و در مقابل ملی گرایان ترک ،شروع تحرکات نژادی و قومی در بیخ گوش ماست که اگر هوشیار نباشیم ما را نیز تهدید می کند.
خاورمیانه که تا اکنون در آتش جنگ مدهبی می سوخت در آستانه ی کشمکش های قومیتی نیز قرار دارد.این میان اسراییل است که با لبخند از خاورمیانه فرومایه و متعصب لذت می برد.
اردوغان و حزبی که آرزوهای چندصد ساله ی بیداری اسلامی را به آتش کشید دیروز پرهای خواب ها و آرزوهایش را روی همین شعله ها به باد داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *