فوتبال زنان؛

۱۰ ستاره جام‌جهانی فوتبال بانوان +تصاویر

جام جهانی فوتبال بانوان از روز شنبه به میزبانی کانادا آغاز شده که در آن ستاره‌های دنیا مقابل هم قرار می‌گیرند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از صراط، جام جهانی فوتبال بانوان از روز شنبه با برگزاری دو بازی به میزبانی کانادا آغاز شد. در این مسابقات ۲۴ کشور در ۶ گروه با هم رقابت خواهند کرد که حضور ستاره‌های جهان در این مسابقات، بازی‌ها را دیدنی می‌کند که در ادامه اشاره‌ای کوتاه به بهترین فوتبالیست‌های جهان می‌شود.

آسیستا اوشالا، بازیکن نیجریه، فوروارد

نخستین لژیونر آفریقایی که در تیم لیورپول در انگلیس بازی می‌کند. این بازیکن سال گذشته در تورنمنتی در کانادا جایزه بهترین بازیکن را به دست آورد و در صدر گلزنان در مسابقات زیر ۲۰ سال جهان قرار گرفت.

مارتا، ۲۹ ساله از برزیل، فوروارد

این بازیکن در جمع بهترین گلزنان جهان در طول تاریخ جام جهانی قرار گرفته است. بزرگترین نام در جام جهانی ۲۰۱۵؛ “پله فوتبال بانوان”، ۵ بار عنوان بازیکن سال فوتبال را به خود اختصاص داده است. این بازیکن در لیگ سوئد بازی می‌کند و در حال حاضر با ۱۴ گل زده در جام جهانی در کنار پرینز از آلمان در صدر گلزنان قرار دارد.

 10 ستاره جام‌جهانی فوتبال بانوان +تصاویر

ویویانه میدما، ۱۸ ساله از هلند، فوروارد

این بازیکن تنها ۱۸ سال دارد، اما به عنوان بهترین مهاجم اروپا از او نام برده می‌شود. او قول داده به کشورش برای کسب نتیجه خوب کمک کند.

این بازیکن ۱۸ ساله در لیگ باشگاهی در بایرن مونیخ بازی می‌کند.

 10 ستاره جام‌جهانی فوتبال بانوان +تصاویر

هوماره سوا، ۳۶ ساله از ژاپن، هافبک

تیم ملی فوتبال ژاپن اعتقاد دارد سوا یک بازیکن کلیدی در این مسابقات است که در کانادا ششمین جام جهانی‌اش را تجربه می‌کند.

 10 ستاره جام‌جهانی فوتبال بانوان +تصاویر

جسی فلمینگ، ۱۷ ساله از کانادا، هافبک

این بازیکن نخستین حضور بین‌المللی‌اش را در رده سنی جوانان تجربه می‌کند و در تلاش است نامش را به عنوان بزگترین بازیکن در جام جهانی ثبت کند.

 10 ستاره جام‌جهانی فوتبال بانوان +تصاویر

ابی وامباخ، ۳۴ ساله از آمریکا، فوروارد

بعد از ثبت ۱۸۲ گل در تیم ملی آمریکا، همراه با تیمش دو بار در المپیک مدال طلا گرفته است. این بازیکن هم مانند کاپیتان ۴۰ ساله تیمش اعتقاد دارد کشورش در فینال بزرگترین رقابت فوتبال بانوان حضور خواهد داشت.

 10 ستاره جام‌جهانی فوتبال بانوان +تصاویر

جیل اسکات، ۲۸ ساله از انگلیس، هافبک

یکی از تکنیکی‌ترین بازیکنان فوتبال که در تیم منچستریونایتد بازی می‌کند. وی در جام جهانی ۲۰۱۱ آلمان نیز به خوبی درخشید.

نادینه انگرر، ۳۶ ساله از آلمان، دروازه‌بان

بهترین دروازه‌بان جهان که در دو جام جهانی در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ همراه تیمش قهرمان شد. کاپیتان تیم ملی آلمان که رکورد حفظ دروازه‌اش را به مدت ۵۴۰ دقیقه در کارنامه دارد. این دروازه‌بان جام جهانی ۲۰۰۷ چین را بدون اینکه گلی دریافت کند به پایان رساند.

 10 ستاره جام‌جهانی فوتبال بانوان +تصاویر

وندی رنارد، ۲۴ ساله از فرانسه، مدافع

یکی از بازیکنان مشهور در جهان، بازیکنی که به عنوان کاپیتان در خط میانی لیون، برای باشگاه و کشورش، فرانسه درخشید. ستاره ای که  در مکتب یکی از کشورهای صاحب سبک در فوتبال پرورش پیدا کرد و اکنون در فهرست مدعیان کسب موفقیت و قهرمانی در جام جهانی کانادا است.

 10 ستاره جام‌جهانی فوتبال بانوان +تصاویر

فارا ویلیامز، ۳۱ ساله از انگلیس، هافبک

یکی از مهمترین بازیکنان انگلیس، یکی از بهترین فوتبالیست‌های این کشور که نامش را به عنوان هافبک گلزن به عنوان یک بازیکن خاص ثبت کرده است. این بازیکن در لیگ باشگاهی در لیورپول بازی می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.