حقوق و برنامه هفتگی اعضای شورا؛

اعضای شورای شهر تبریز چقدر حقوق میگیرند؟

اعضای شورای شهر تبریز در گفت و گو با تبریز بیدار از میزان دریافتی خود گفتند و این که حق الجلسه اعضای شورا دومیلیون وششصد هزار تومان است.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار/

شاید برای هر یک از شهروندان شهرمان این سئوال به وجود آید که اعضای شورای شهرتبریز پس از جلب اعتماد مردم و تکیه زدند بر اریکه قدرت، وقتشان را در طول هفته به چه کارهای اختصاص می دهند و دریافتی ماهیانه آن ها چقدر است؟ تبریز بیدار به سراغ اعضای شورای شهر رفته و از آنها این سوال ها را جویا می شود.

 

فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای شهر نفر اولی بود که با وی تماس گرفتیم و  وی نیز برنامه های خود را از اول هفته بدین شرح اعلام داشت: شنبه هر هفته به کمیسیون ماده ۱۰۰شهرداری منطقه ۵ می روم و به شکایت های ارجاع شده به این کمیسیون رسیدگی می کنم،یک شنبه ها جلسات اصلی شورا برگزار می شود که در آن حضور داریم و تا پایان روز وقت خود را بدین جلسه و مصوبات تصویب شده اختصاص می دهیم. با توجه به اهمیت فراوان کمیسیون ماده ۵ روز دوشنبه را به طور کل بدین کمیسیون اختصاص داده ام . روز های سه شنبه  نیز تا ظهردر  کمیسیون تحقیق و نظارت پیگیر کارهای مربوط به شهرداری می باشم و ملاقات مردمی بنده نیز در همین روز اتفاق می افتد، در ساعات بعداز ظهر نیز به شهرداری منطقه ۵می روم و در  کمیسیون بند۲۰ماده ۵۵ شرکت می کنم . چهارشنبه ها نیز در کمیته انظباطی تاکسیرانی مشغول به فعالیت می باشم.

 

وی همچنین افزود: با توجه به این بنده عضو هیئت علمی دانشگاه نیز می باشم تقریبا در تمام ایام هفته به دانشگاه برای تدریس مراجعه می کنم و حتما سعی می کنم وقتی در روز باتوجه به شکایت های رسیده برای سرکشی به محلات شهری اختصاص دهم.

 

رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورا در خصوص میزان دریافتی خود گفت: حق الجلسه اعضای شورا دومیلیون وششصد هزار تومان است و از کمیسیون ماده ۱۰۰نیز نزدیک به یک میلیون و هشتصد هزار تومان دریافتی دارم از کمیسیون بند ۲۰ماده۵۵ وکمیته انضباطی تاکسیرانی نیز مبلغ خاصی دریافت نکرده ام.

 

بابایی در انتها افزود: البته ارقام دریافتی به منزله خالص دریافتی نمی باشد و هزینه های جاری از قبیل هزینه های دفتر باعث می شود تا دریافتی چندانی نصیب ما نشود.

 

محمد حسین جعفری دیگر عضو شورا بود که باوی به گفتگو پرداختیم. جعفری در خصوص برنامه های هفتگی خود اظهار داشت: بنده هر روز از ساعت ۱۱لغایت ۱۴در شهرداری حضور دارم و به بررسی مشکلات مردم می پردازم و روزهای یک شنبه نیز در  جلسات رسمی اعضای شورا حضور دارم که سعی می کنم در طول حضور در جلسات مثمر ثمر واقع شوم

 

وی ادامه داد: علاوه بر حضور رسمی در شهرداری اوقات دیگر نیز به محلات سرکشی کرده وبه بررسی مشکلات مردم می پردازم و از پروژه های درحال احداث نیز بازرسی به عمل می آورم.

 

این عضو شورای شهر  تصریح کرد: البته توانسته ایم رابطه خوبی با مردم برقرار کنیم و علی رغم ارتباط با مردم در شهرداری از طریق حضور در هیئات مذهبی و مساجد به صورت رودررو به گفتگو با مردم می پردازیم.

 

جعفری در خصوص دریافتی خود نیز اعلام داشت: حق الجلسه ای که ما می گیریم نزدیک به دومیلیون ششصد هزار تومان می باشد و باتوجه به حجم پرونده ها در کمیسیون های مختلف مبلغی نیز به ما واریز می شود.

 

اکرم حضرتی رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز نیز در خصوص برنامه هفتگی خود اظهار داشت: بنده هر روز صبح تا ظهر در شهرداری می باشم و به حل مشکلات ارباب رجوع می پردازم.

 

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به وظایف بنده به عنوان رییس کمیسیون فرهنگی شورا، سعی دارم تا حد ممکن در دانشگاه ها ونشست های تخصصی مربوط به مشکلات فرهنگی شهر حضور داشته باشم.

 

این عضو شورا در خصوص میزان دریافتی خود نیز اظهار داشت: بنده به دلیل این که از سوی دانشگاه فرهنگیان مامور به شهرداری می باشم حق الجلسه ای را دریافت نمی کنم و فقط مبلغ هشتصد هزار تومان از قبال کمیسیون ماده ۱۰۰دریافت می کنم

 

علی شیاری دیگر عضو شورای شهر نیز ابتدای امر در پاسخ به سئوال خبرنگار تبریز بیدار مبنی بر میزان دریافتی خود اعلام کرد: البته این مسئله را شما باید از رئیس شورا بپرسید اما به هر حال بنده یک حق الجلسه میگیرم و دریافتی دیگر بنده از ماده ۱۰۰ است که چون در جلسات شهرداری منطقه ۶ شرکت میکنم حدود ششصد هزارتومان هم از آنجا دریافتی دارم البته جلسات مناطق مختلف قیمتشان هم متفاوت است.

 

لازم به ذکر است برخی اعضای شورای شهر از پاسخ به سوال خبرنگار تبریز بیدار طفره رفتند و حاضر به اعلام دریافتی خود نشدند. تبریز بیدار از سایر اعضای شورا نیز این مسئله را جویا خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *