جوکار خبر داد

لیست ۲۳ نفره بازجویی‌ هسته‌ای به ۱۵ نفر کاهش یافته

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه لیست ۲۳ نفره بازجویی‌های هسته‌ای به ۱۵ نفر کاهش یافته است، گفت که مجلس به هیچ عنوان اجازه بازجویی از این ۱۵ نفر را هم نخواهد داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام این خبر که با توجه به رایزنی‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در مذاکرت، لیست ۲۳ نفره بازجویی‌های هسته‌ای به ۱۵ نفر کاهش یافته است، گفت که مجلس به هیچ عنوان اجازه بازجویی از این ۱۵ نفر را هم نخواهد داد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی گفته نفراتی که از لیست بازجویی‌ها کم شده‌اند بیشتر فرماندهان نظامی کشورمان هستند.

جوکار این را هم گفت که بر اساس طرح جدید مجلس با عنوان «الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ایران» که هفته آینده به تصویب مجلس خواهد رسید، دسترسی به کلیه اماکن نظامی، امنیتی و حساس غیرهسته‌ای، اسناد و دانشمندان ممنوع است.

براساس این گزارش، مهرداد بذرپاش عضو هیات رئیسه مجلس هم پیش‌تر اعلام کرده بود در لیست ۲۳ نفره بازجویی‌های هسته ای اسامی فرماندان نظامی کشور دیده می‌شود.

علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی کشورمان هم اعلام کرده بود، نامش به عنوان اولین نفر در لیست بازجویی‌های هسته‌ای آمریکا قرار دارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *