مشاور وزیر صنعت:

بسیاری از کارت‌های بازرگانی زنان صوری است/ سهم ۷ درصدی زنان در سطوح مدیریتی وزارت صنعت

مشاور وزیر صنعت گفت: ۷ درصد سطوح مدیریتی وزارت صنعت به زنان اختصاص دارد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، 

سهیلا جلودارزاده در یک نشست خبری از دستور وزیر صنعت برای تهیه یک نقشه راه جهت آموزش زنان توانمند برای پست‌های مدیریتی خبر داد و گفت: با برگزاری این دوره‌های آموزشی، از بین نیروهای خانم استعداد سنجی برای مدیریت انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۴۷ درصد از نیروی کارشناس وزارت صنعت را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: ۷ درصد سطوح مدیریتی وزارت صنعت به زنان اختصاص دارد.

جلودارزاده همچنین از ایجاد یک کریدور تسهیلات خبر داد و گفت: در حال حاضر شکایت‌هایی در مورد فضای کسب و کار و اعطای تسهیلات وجود دارد که با ایجاد این کریدور، مشکلات تا حدی برطرف خواهد شد و کارآفرینان تمام مجوزها را از یک مسیر مستقیم دریافت خواهند کرد.

مشاور وزیر صنعت با اشاره به اینکه در حال حاضر موسسات مختلفی حمایت مالی از زنان کارآفرین را بر عهده دارند، افزود: در فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان، اشتغال خانگی‌، تعاونی، تولیدات صنعتی یا بازرگانی امکان حمایت مالی از زنان کارآفرین وجود دارد.

وی توضیح داد: برخی موسسات مالی با سود ۴ درصد از بانوان کارآفرین حمایت می‌کنند و برخی بانک‌ها مانند بانک کشاورزی تسهیلات با سود ۱۳ درصد را به مشتریان خانم ارائه می‌کنند و بانک صنعت و معدن نیز تسهیلاتی را در بخش‌های صنایع سبز و یا صنایع کوچک ارائه می‌دهد.

جلودار زاده افزود: با اینکه تعداد زیادی از خانم‌ها دارای کارت بازرگانی هستند، ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد که تعداد زیادی از این کارت‌ها به شکل صوری صادر شده است و در نهایت، زنان استفاده‌کننده از این کارت‌ها نیستند و افراد دیگری از جمله همسر آنها از این کارت‌های بازرگانی استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: قصد داریم در همایشی با عنوان رویداد ۹۴، در مورد اعطای این تسهیلات به بانوان کارآفرین اطلاع‌رسانی کنیم و علاوه بر این، در این همایش بانوی کارآفرین سال نیز انتخاب خواهد شد.

به گفته وی، همایش رویداد ۹۴ از ۲۴ تا ۲۷ شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *