مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان‌شرقی:

جشنواره سراسری کباب در بناب برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: برگزاری جشنواره کباب به صورت ملی در ۱۴ و ۱۵ مرداد در بناب، جشنواره ورنی در شهریور ماه، جشنواره صنایع دستی در سطح استان برگزار می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، فرزین حق پرست ظهر امروز در جلسه ستاد سفرهای تابستانی بر هماهنگی در زمینه ارتقای خدمات سفر در تابستان سال جاری تاکید کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: آذربایجان شرقی رتبه دوم سفرهای زمینی  مسافران نوروزی سالجاری را در سطح کشور پس از خراسان رضوی به خود اختصاص داده  و این رتبه با همکاری اعضای ستاد سفر استان به دست آمده است.

حق پرست با اشاره به برنامه‌های سفرهای تابستانی سال ۹۴ گفت: در زمینه نظارتی ادارات مختلف همکاری دارند و کمیته رسیدگی به شکایات و کمیته راهنمایان با حضور حداقل ۱۰۰ نفر راهنما در استان مورد توجه قرار دارد.

وی گفت: تشکیل تورهای گردشگری با توجه به درخواست ستاد مرکزی، ادامه  آموزش فعالان گردشگری مانند سال گذشته که بازخورد خوبی دارد در کنار برگزاری برنامه‌های فرهنگی انجام می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: برگزاری جشنواره کباب به صورت ملی در بناب در ۱۴ و ۱۵ مرداد در بناب، جشنواره ورنی در شهریور ماه، جشنواره صنایع دستی در سطح استان و برگزاری جشنواره کورس اسب سورای در بندرحمانلو از جمله برنامه هایی است که در تابستان به همت دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.

وی گفت: در ایام ماه مبارک رمضان هیچ غذا خوری در داخل شهر امکان ارائه غذا را ندارند و با توجه به اینکه مسافران به خصوص مسافران زیاد است نیاز است تا غذاخوری‌های مشخصی به ارائه خدمات به مسافران بپردازند.

حق پرست گفت: فعالیت ستاد راهنمایی گردشگران در ایام ماه مبارک رمضان فعالیت چندانی ندارد و در زمینه نصب تابلوهای راهنمایی و پیش آگاهی با کمبود مواجه هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری آذربایجان‌شرقی نامناسب بودن مبادی ورودی شهرها و روستاهای هدف گردشگری را خاطرنشان کرد و گفت: اکثر ورودی‌های این مناطق به محل تخلیه نخاله و نیز ساخت و سازهای غیرمجاز تبدیل شده است و این در حالی است که مبادی ورودی باید به صورت زیبا و چشم نواز تبدیل شود.

وی افزود: ریختن زباله در محیط زیست استان یک معضل جدی شده است و در حال حاضر نیز برخی نقاط مهم گردشگری با انبوهی از زباله‌ها مواجه است.

حق پرست با انتقاد از عدم نظارت اوقاف و امور خیریه بر باز بودن ۴۰ مسجد شبانه روزی در استان گفت: با وجود تامین بودجه و حق الزحمه  در ۴۰ مسجد توسط شهرداری این مراکز عبادی باز نبودند و میراث فرهنگی نظارت نداشت.

وی با بیان اینکه آموزش‌های کوتاه مدت نحوه برخورد با مشتری بسیار ضروری است، گفت: در آذربایجان‌شرقی به واسطه عدم برخورد صحیح با مشتریان با مشکلات جدی مواجه هستیم که باید ریشه‌یابی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: ارائه پروانه صنفی در کشورهای پیشرفته منوط به گذراندن دوره‌های آموزشی رفتار با مشتری و نیز دوره‌های بهداشتی لازم است ولی در آذربایجان‌شرقی در زمینه تعامل با مشتری  از سوی فروشنده  مشکلات زیادی داریم.

وی با بیان اینکه در زمینه پاک‌سازی مناطق گردشگری در استان نیازمند تحول جدی هستیم، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنیم تا پس از ماه مبارک رمضان به صورت نمادین یک روز برای پاکسازی این مناطق اقدام کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *