فرمانده پلیس‌راه آذربایجان‌شرقی:

خودروهای با جریمه بالای یک میلیون تومان در آذربایجان‌شرقی متوقف می‌شود

فرمانده پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: تا آغاز سفرهای تابستانی خودروهای با جریمه بالای یک میلیون تومان متوقف می شوند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، حسن فرجی ظهر امروز در جلسه ستاد سفرهای تابستانی آذربایجان شرقی  با اشاره به کاهش متوالی تصادفات در داخل و خارج شهرهای استان  اظهار داشت:  در پنچ سال اخیر شاهد کاهش مستمر تصادفات هستیم و بیشترین کاهش تصادفات در چند سال اخیرمربوط به سال گذشته بوده است. 

وی افزود: امسال نیز در تعطیلات نوروزی با توجه به افزایش مسافرتها کاهش تصادفات را شاهد نبودیم اما به صورت میانگین  در سه ماهه سال جاری ۱۱ درصد تصادفات کاهش یافته است.

رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: عمده علت کاهش تصادفات مربوط به ارتقای فرهنگ رانندگی است که در سال‌های گذشته در این زمینه کارهای خوبی دراستان صورت گرفته است.

فرجی افزود: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای هماهنگی سفرهای تابستانی است و با توجه به جایگاه مولفه های فرهنگی در کاهش تصادفات باید دراین مورد فعالیت کرد.

وی با تائید کمبود تابلوهای راهنمایی و رانندگی در سطح استان اظهار داشت: در زمینه نصب تابلوهای راهنمایی مسافران با کمبودهایی مواجه هستیم و باید در این زمینه فعالیت بیشتری کرد.

فرجی با اشاره به اولویت برخورد با رانندگان پرخطر در آستانه سفرهای تابستانی گفت: خودروهایی که جریمه‌های بالای یک میلیون تومان دارند تا پایان ماه مبارک رمضان متوقف شده و اعمال قانون می‌شوند.

فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی افزود: انتقال به پارکینگ، ضبط گواهینامه و متوقف کردن این خودروهای پرخطر با هدف ایمن کردن جاده‌ها انجام می‌شود.

وی بر انجام اصلاحات هندسی در راه‌ها تاکید کرد و گفت: با همکاری اداره راه و شهرسازی و تاحد ممکن در زمینه اصلاحات لازم اقدام می‌شود.

فرجی گفت:از ۲۴ تیرماه به صورت عملی طرح تابستانی پلیس راه آغاز می‌شود و امیدواریم با توجه به افزایش سفرهای تابستانی خدمات خوبی ارائه شود.

وی افزود: پروژه‌های متعددی در حال اجرا است  تا سطح ایمنی جاده‌ها افزایش یابد که در همین زمینه چهار بانده کردن برخی جاده‌های گردشگری انجام می‌شود.

فرجی گفت: در حال حاضر دو سوم راه‌های فرعی تحت پوشش است و تلاش می‌شود با افزایش سطح پوشش جاده‌ها میزان تلفات نیز کاهش یابد.

فرمانده پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر با حمایت‌های مسئولان انتظامی خودروها و نیروهای پلیس راه افزایش یافته و این رسیدگی موجب شده تا سطح خدمات پلیس نیز افزایش یابد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.