علی لو در گفت و گو با تبریز بیدار:

اظهارات رئیس جمهور در راستای توجیه عدم حل مشکلات کشور است

این که ما اشکالات موجود در سیستم بانکی را در این گونه سخنان لاف پوشانی کنیم و به گونه ای برخورد کنیم که گویا تمام مشکلات کشور در عدم وجود سرمایه است به نوعی عدم درک صحیح از مشکلات کشور است.

به گزارش تبریز بیدار, رئیس جمهور روحانی امروز یک شنبه در همایش هفته محیط زیست گفت: اینکه می‌گوئیم تحریم ظالمانه از بین برود برخی چشم خود را بی‌خود نچرخانند، تحریم ها باید از بین بروند تا سرمایه گذار به کشور بیاید و باید سرمایه گذاری انجام شود از مشکل آب خوردن مردم تا مشکلات مالی و بانکی مردم حل شود. 

 

در این خصوص گفت و گو کردیم با علی لو نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و نظر وی را درباره نقش سرمایه گذاری خارجی در رشد و توسعه کشور جویا شدیم. علی لو اظهار داشت: جذب سرمایه گذاری خارجی فی نفسه امری مثبت است و می تواند نقش مثبتی را در رشد و توسعه کشور ایفا کند اما لحن رئیس جمهور در سخنرانی خود که گویای عجز مدیریتی و سو مدیریتی در سیستم بانکی کشور است اصلا صحیح نیست.

 

وی افزود: این که ما اشکالات موجود در سیستم بانکی را در این گونه سخنان لاف پوشانی کنیم و به گونه ای برخورد کنیم که گویا تمام مشکلات کشور در عدم وجود سرمایه است به نوعی نشان دهنده عدم درک صحیح از مشکلات کشور است.

 

این نماینده مجلس با اذعان به آنکه کشور دارای منابع فراوان جهت تامیین چرخه رشد و توسعه است گفت: سرمایه به اندازه کافی در بانک ها موجود است و اینکه ما بر اساس کارشناسی های غلط تمام ناتوانی های خود را در عدم حل مشکلات کشور به گردن عدم سرمایه گذاری خارجی بیاندازیم در راستای توجیه عدم حل مشکلات کشور است.

 

وی در خصوص مذاکرات هسته ای نیز گفت: مذاکرات هسته ای به شرطی که در چهار چوب تعیین شده توسط رهبری پیش برود می تواند راهگشا باشد. باید یادمان باشد که یکی از شروط اصلی رهبری برای مذاکرات رفع یکجا و همزمان تمام تحریم ها با امضای توافق نهایی است.

 

علی لو افزود: قطعا آمریکایی ها به رفع یکجای تحریم ها تن نخواهند داد و ما را در مسیر راستی آزمایی مدنظرشان قرار خواهند داد. یقینا در این صورت کار دشوراتر و پیچیده تر خواهد شد و در این صورت است که تحریم ها آزار دهنده تر نیز خواهند شد.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تا کنون مشکل ما تنها تحریم ها بود اما پس از آنکه ما در مسیر راستی آزمایی غربی ها قرار بگیریم مشکل دوچندان خواهد؛ هم تحریم ها به ظاهر لغو شده اند و هم در واقع لغو نشده اند و تعیین تکلیف مسیر پیشرفت کشور در این شرایط پیچیده تر خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *