نشست خبری استاد بهروز خاماچی؛

احتمالا اعضای شورا از رای خود در مورد منطقه دو کمال عدول خواهند کرد

ما فکر می کردیم منظور از منطقه ی دو کمال، مکانی در نزدیکی بیمارستان شمس هست، اما الان که انتهای منطقه ی دو کمال را مطرح کردند به نظر می رسد آنجا مکان مناسبی نباشد و فعلا این مسئله پا در هواست.

به گزارش تبریز بیدار, بهروز خاماچی در نشست خبری که صبح امروز با اهالی رسانه داشت در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص فصل گردشگری در استان و اقدامات صورت گرفته از سوی کمیته ی گردشگری گفت: اعتقاد ما این است که در دنیای فعلی صنعت توریسم شناخته شده است و به عنوان منبع در آمد برای کشورهای صنعتی درآمده و آن ها از این فرصت برای معرفی خود استفاده می کنند. اما ما هنوز در میانه ی راهیم و اگر حمایت های لازم بشود می توانیم مملکت خود را به دنیا بشناسانیم.

 

خاماچی در ادامه به دلایل رکود صنعت توریسم در کشور اشاره کرد وگفت: اکثر رسانه های غربی تحت مدیریت صهیونیست ها می باشد وتبلیغات سوء که از کشور ما در این رسانه ها منتشر می کنند باعث پایین آمدن آمار گردشگران به کشور ما می شود.

 

خاماچی افزود: البته  کم کاری های زیادی از طرف خود ما هم صورت گرفته است و در کشور به خیلی از مسائل سازمان میراث گردشگری رسیدگی نمی شود. ما به رفاه مسافران  فکری نکردیم، مسافرخانه های بین راهی ما، سرویس های بهداشتی وغذا خوری های ما هنوز آن وضعیت مطلوب را برای پذیرایی از مسافران را ندارند، از طرفی تعداد اقامتگاههای ما نیز کم است.

 

وی اظهار امیدواری کرد با بهره گیری از اصول گردشگری و با برنامه ریزی آیندهنگر بتوانیم از این صنعت برای معرفی کشورمان به دنیا استفاده کنیم.

 

عضو شورای شهر تبریز در خصوص مشکل ترافیک نیز گفت: مشکلات هست، ترافیک هست اما اقدام شورا نیز در حل این مشکل کند نیست.

 

 وی افزود: خیابان های ما ظرفیت این همه ماشین را ندارد، از طرفی ما فرهنگ رانندگی را درست جا نینداخته ایم وبا جریمه هم نمی شود فرهنگ سازی کرد.

 

خاماچی در ادامه صحبت های خود به فرهنگ سازی از طریق شورا برای حفظ نظافت و پاکیزه نگه داشتن شهر اشاره کرد و گفت: ما هنوز به این مسئله که زباله طلای کثیف هست پی نبردیم و این فرهنگ سازی باید ازطریق مدارس شروع شود و کلاس های آموزش نیز در کنار آن برگزار گردد.

 

 

 وی در خصوص عملکرد شورا در باب ورزشی و  باشگاه ها نیز گفت: ما به تیم تراکتور سازی که تیم سر شناسی در استان هست کمک می کنیم اما به خیلی از تیم ها توجهی نمی شود و این درست نیست. در ثانی خیلی از اعضای شورا نظرشان بر این است که دولت باید بودجه ی تربیت بدنی را تامین بکند.

 

خاماچی افزود: قرار گرفتن استادیوم ها در اطراف شهر امکان دسترسی عموم مردم را دچار مشکل می کند.

 

بهروز خاماچی در خصوص مکان جدید برای شورا نیز گفت: اولا در این وانفسای کمبود بودجه، مطرح کردن ساختمان جدید برای شورا به نظر درست نمی رسد؛ چون احداث ساختمان جدید مستلزم صرف هزینه های زیاد  است.

 

 وی درباره ی جلسه رای گیری در باره ی مکان جدید شورا اظهار داشت: ما فکر می کردیم منظور از منطقه ی دو کمال، مکانی در نزدیکی بیمارستان شمس هست، اما الان که انتهای منطقه ی دو کمال را مطرح کردند به نظر می رسد آنجا مکان مناسبی نباشد و فعلا این مسئله پا در هواست. ما در جلسه ی آتی شورا درباره ی آن بحث خواهیم کرد واحتمال دارد همه از رای خود عدول کنند.

 

وی در خصوص صحبت های خانم ایران آهور نیز درباره ی کاربری فضای سبز منطقه ی دو کمال گفت: با بررسی هایی که صورت گرفت متوجه کاربری فضای سبز این منطقه شدیم و این نیز جزو مسائلی است که باید در خصوص آن تامل کرد.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *