در جشن اعتدال استان استاندار و اکبرنژاد چه گفتند؛

دولت به حصر فرزندان انقلاب پایان دهد/ دولت راستگویان جانشین دولتی شد که راست نمی گفت

اکبر نژاد در مراسم سالگرد پیروزی دکتر روحانی دولت را به پایان دادن به حصر سران فتنه دعوت کرد. جبارزاده نیز گفت: روزی را که در آن مردم با رای خود دولت راستگویان را جایگزین دولتی کردند که به مردم راست نمی‌گفت گرامی میداریم.

به گزارش تبریز بیدار, در این مراسم که عصر دیروز در تالار معلم شهر تبریز برگزار گردید پس از علی‌اشرف پوری‌ حسینی رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در استان، شکور اکبر نژاد نماینده اسبق تبریز در مجلس شورای اسلامی، اسماعیل جبارزاده استاندار و مسعود کرباسیان رئیس گمرکات کشور درباره ۲۴ خرداد و انتخاب روحانی به سمت ریاست جمهوری به سخنرانی پرداختند.

 

شکور اکبرنژاد در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: ماه خرداد ماه پیروزی ها بوده و است، دوم خرداد ۷۶ روز پیروزی اندیشه اخلاق مدارانه سید محمد خاتمی که نماد انسانیت و اخلاق ایرانی بود و او به تثبیت نظام کمک شایانی کرد.

 

وی افزود: ۲۴خرداد هم ادامه همان راه دوم خرداد و پیروزی دیگر برای ملت ایران است که ثابت کرد راه پیروزی از اخلاق و عقلانیت و علم حاصل می شود.

 

نماینده اسبق مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: داعش ها و ابن ملجم ها محصول برداشت ساده انگارانه از دین و بداخلاقی هاست و اگر عالم خلقت را محضر خدا بدانیم همه مشکلات حل شدنی است.

 

وی در پایان سخنان خود عنوان کرد: دولت را به تغییر فضای امنیتی به سیاسی و پایان دادن حصر فرزندان انقلاب دعوت می کنم.

 

دولت راستگویان جانشین دولتی شد که راست نمی گفت

اسماعیل جبارزاده دیگر سخنران این مراسم بود که در این مراسم با خشنودی از سفر اخیر هیئت دولت به استان گفت: خوشحالم که در روزی سخنرانی می کنم که بیست روز پیش با سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان، مردم استان با استقبال از دولت نشان دادند که حامی انقلاب و آرمان‌های امام و رهبری و دولت تدبیر و امید هستند.

 

وی با ذکر وعده های متعدد رئیس جمهور در ایام رقابت های انتخاباتی اظهار داشت: ۲۴ خرداد روزی بود که مردم برنامه‌ها، شعارها و طرز تفکر دکتر روحانی را انتخاب کردند و گرامی می داریم روزی را که در آن مردم با رای خود دولت راستگویان را جایگزین دولتی کردند که به مردم راست نمی‌گفت.

 

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به شرایط استان در سال ۹۲ که دولت تدبیر و امید بر سر کار آمد گفت: در روزی که سکان اجرایی را در استان تحویل گرفتم نسبت اشتغال سال ۹۰ نسبت به سال ۸۵ بیش از ۲۷ هزار نفر کاهش یافته بود و این در اثر سیاست‌های دولت گذشته است که به این وضعیت رسیده بود.

 

وی افزود: نرخ بیکاری آذربایجان شرقی در سال ۸۴، ۵٫۲ درصد بود که این عدد در سال ۹۰ به ۸٫۸ و در سال ۹۱ به ۱۲٫۵ درصد و بالاتر از نرخ متوسط کشوری رسید و این در حالی که است که نرخ بیکاری استان هیچ‌گاه بالاتر از میانگین کشوری نبوده است.

 

جبارزاده با اشاره به موفقیت های دولت اعتدال تیز تصریح کرد: کمتر کسی فکر می‌کرد که تورم ۴۰ درصدی در عرض یک سال به کمتر از ۲۰ درصد و به حالت هدایت‌شده تبدیل شود اما این کار در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد.

 

 

با رتبه ۵ تحویل دادم با رتبه ۱۲۶ تحویل گرفتم

کرباسیان رئیس گمرکات کشور آخرین سخنرانی این مراسم بود که سخنانش با تبریک این روز خطاب به اعضای ستاد روحانی آغاز کرد و گفت: این دولت از روز اول تمام تدبیرش را به کار بست تا بذر و دانه امید به نتیجه برسد.

 

وی افزود: بازگشت مدیران دلسوز همچون آقای جبارزاده به عرصه مدیریتی کشور یکی از دستاوردهای عمده این دولت است که در دو سال گذشته در راستای شکوفایی کشور و استان قدم برداشته اند.

 

کرباسیان با اشاره به آمار موفقیت های اقتصادی دولت یازدهم اظهار داشت: تولید ناخالص ملی و داخلی در این مدت رشد خوبی داشته و تولید ناخالص داخلی ما از منفی ۶ درصد به مثبت ۶ درصد رسیده است.

 

وی افزود: دولت در شرایطی که دسترسی محدودی به منابع مالی دارد، کشور را اداره می‌کند و شرایط تورم کنترل‌مند شده تا شرایط ثبات در کشور حاکم شود.

 

رئیس گمرکات کشور با اشاره به نرخ تورم در کشور گفت: با اتخاذ تدابیر درست خوشبختانه تورم از ۴۰ درصد در تابستان ۹۲ به ۱۵ درصد رسیده است.

 

وی افزود: هرچند انتظار داریم تا شرایط بهتر شود اما باید با شرایط موجود تصمیم‌گیری کنیم.

 

معاون وزیر اقتصاد و دارایی همچنین عنوان کرد: من گمرک را در سال ۸۴ با رتبه جهانی ۵ به دوستان تحویل دادم اما در سال ۹۲ پس از ۸ سال با رتبه ۱۲۶ تحویل گرفتم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *