معاون فرهنگی شهرداری تبریز خبر داد:

طرح فیروزه را برای تابستان آماده کرده ایم

حمیدی گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان پس از ۳ماه مطالعه و استفاده از نظریات کارشناسان حوزه و دانشگاه برنامه جامع خود را تحت نام جشنواره فیروزه سامان دادیم .

به گزارش تبریزبیدار, نشست خبری معاون فرهنگی شهرداری تبریز با محوریت اطلاع رسانی در خصوص برنامه های این معاونت برای تابستان پیش رو صبح امروز در سالن کنفرانس شهرداری تبریز برگزار شد.

 

 حجه الاسلام حمیدی در ابتدای سخنانش با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به تمام همشهریان عزیز گفت: از خداوند عزیز می خواهیم به ما توفیق دهد تا با علم و آگاهی کافی نسبت به این ماه عظیم، وارد مهمانی خداوند شویم.

 

وی در ادامه سخنانش به موضوع اوقت فراغت دانش آموزان پرداخت و اظهار داشت: با فرارسیدن ایام تعطیلات تابستان با خیل عظیمی از جوانان مواجهیم که باید برای غنی سازی اوقات فراغت آن ها فکری شود، بر همین اساس معاونت فرهنگی شهرداری تبریز همه ساله با شروع فصل تعطیلات برنامه های متنوعی برای این منظور تدارک می بیند.

 

حمیدی تصریح کرد: در سال گذشته معاونت فرهنگی شهرداری تبریز در بین نهادهای فعال در حوزه غنی سازی اوقات فراغت با آموزش نزدیک به صد و بیست هزار نفر و اجرای برنامه های متنوع  توانست مقام اول استانی را به دست آورد .

 

معاون فرهنگی شهرداری تبریز افزود: با توجه به تجربیات سال گذشته، امسال بنا را بر آن گذاشتیم که تغییر اساسی در برنامه های خود داشته باشیم و بتوانیم با در نظر گرفتن سلیقه های مخاطبین به سمت تدوین برنامه های مخاطب پسند حرکت کنیم و بر طبق همین اصل پس از ۳ماه مطالعه و استفاده از نظریات کارشناسان حوزه و دانشگاه برنامه جامع خود را تحت نام جشنواره فیروزه سامان دادیم .

 

حمیدی در معرفی اهداف و برنامه های جشنواره فیروزه گفت: این جشنواره متشکل از برنامه های آیینی، فرهنگی، گردشگری تفریحی و ورزشی است و وجه مشخصه این جشنواره، انتقال مراکز اصلی فعالیت ها از سطح مناطق و فرهنگسراها به محلات است تا بتوانیم با این اقدام حس تعلق به محلات را در سطح شهر گسترش بدهیم.

 

معاون فرهنگی شهرداری تبریز اظهار داشت: برنامه های جشنواره فیروزه ای در سه بخش تنظیم شده است: بخش آموزشی که در آن سعی شده است با برگزاری کلاس های متنوع آموزشی ،تمامی سلیقه ها را تحت پوشش قرار دهیم، بخش نمایشگاهی که با برگزاری نمایشگاه عکس با عنوان های محیط زیست، انقلاب حجاب و عفاف و دیگر موضوعات در قالب عکاسی، فیلم کوتاه، نقاشی،سروده و دل نوشته همراه خواهد بود  و همچنین بخش اجرای مسابقه و  برنامه های تجمعی از قبیل کرسی های تلاوت قرآن در محلات برنامه ریز شده است که متقاضیان می توانند از طریق ثبت نام در سامانه ای که به همین خاطر تدارک دیده شده است و یا مراچعه حضوری در این برنامه های شرکت کنند.

 

معاونت فرهنگی شهرداری تبریز یکی دیگر از اهداف جشنواره فیروزه ای را بازیابی فرهنگ بازی های بومی و محلی و خارج کردن جوانان از فضای مجازی دانست و گفت: متاسفانه شاهد این امر هستیم که بازی های بومی، جای خود را به سرگرمی های رایج در فضای مجازی می دهد که این امر منجر به وارد آوردن خسارات هایی به خانواده ایرانی می شود .

 

وی افزود: در قالب برنامه های خود سعی برآن داشته ایم تا معارف و سنت هایی که در حال فراموشی هستند را نیز توسط افراد متعهد و متخصص به جوانان و والدین آن ها آموزش دهیم.

 

حجت الااسلام حمیدی در انتهای سخنانش اظهار داشت: برنامه های طرح فیروزه ای در سه قالب سنی ۵ تا۱۱سال، ۱۲تا۱۸سال و ۱۸سال به بالا تدارک دیده شده است و مراسم افتتخاحیه این طرح روز سه شنبه راس ساعت ۱۹ در پارک مسافر و مراسم اختتامیه نیز در ۲۰شهریور می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *