معرفی برنامه های صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی در ماه رمضان؛

دست پخت صدا و سیمای استان برای ماه رمضان

سلسبیل، افطارلیق، طوطیان شکّرشکن از اهم تولیدات صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برای ماه مبارک رمضان می باشد.

به گزارش تبریزبیدار, همه ساله با شروع ماه مبارک رمضان، صدا و سیما استانی و ملی سعی می دارند با پخش برنامه های متنوعی به استقبال از این ماه مبارک بروند.

 

در این بین صدا وسیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز با تهیه و ساخت مجموعه هایی، خود را آماده ورود به این ماه عزیز کرده است.

 

ویژه برنامه افطاری شبکه سهند

افطارلیق عنوان ویژه برنامه افطاری شبکه سهند است که هر روز از ساعت ۱۹:۴۵ شروع  و تا اذان مغرب با بخش های مختلفی از جمله احکام ، مناجات ، گزارش های مردمی ، گزارش ویژه گلریزان ، پخش دعای روز، وله های کوتاه و مناجات با روزه داران تا لحظه اذان همراه خواهد بود.

 

ویژه برنامه سحری شبکه سهند

عنوان ویژه برنامه سحری ماه مبارک رمضان شبکه استانی سهند برنامه زنده ” اوباشدان لیق ” است . دعای سحر، مناجات، دعای ابوحمزه ثمالی ، درس اخلاق با موضوع تفسیر خطبه متقین توسط حضرت آیت ا… مجتهد شبستری ، تفسیر دعای سحر توسط حجت الاسلام و المسلمین فصیح نیا و تفسیر صحیفه سجادیه توسط حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده ، اذان و دعای فرج  از بخش های این برنامه می باشد و هر روز از ساعت ۳:۱۵ بامداد شروع و به مدت ۷۰ دقیقه برای مخاطبان تقدیم خواهد شد .

 

ویژه برنامه جمع خوانی قرآن 

” ضیافت رمضان ” ویژه برنامه جزء خوانی و جمع خوانی تلاوت قرآن کریم است که همانند سالهای گذشته به صورت زنده از مصلای حضرت امام خمینی ( ره ) پخش خواهد شد . در این برنامه هر روز یک جزء از قرآن کریم توسط قاریان ممتاز استان تلاوت خواهد شد .  این برنامه هر هفته تا پایان ماه مبارک رمضان از روز شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۵:۳۰ و  روزهای جمعه از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۶:۳۰ از شبکه سهند به روی آنتن خواهد رفت .

 

سخنرانی مذهبی

در برنامه ”  سخنرانی ” مخاطبان می توانند با احکام ، اخلاق و مباحث ماه مبارک رمضان ، ترویج فضایل اخلاقی ، توجه به صله رحم ، ترویج سنت حسنه اطعام و کمک به نیازمندان، افطاری های ساده بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری و توجه بیشتر به سبک زندگی اسلامی در ایران اسلامی هر شب بعد از خبر ساعت ۲۳ به مدت ۶۰ دقیقه آشنا شوند. در ویژه برنامه ” سلسبیل ” مناسک رمضان ، مباحث و احکام مربوط به آن توسط کارشناسان مذهبی قبل از اذان ظهر بحث و بررسی می شود .

 

ویژه برنامه های شب قدر

در ” ویژه برنامه های شب های قدر ” همانند سالهای گذشته برنامه های شب های قدر در نقاط مختلف به همراه مراسمات و اعمال این شب ها به صورت زنده پخش خواهد شد .

 

طوطیان شکّرشکن قرآن 

طوطیان شکّرشکن قرآن هم در قالب برنامه تلویزیونی ” شکّرشکنان” در ماه مبارک رمضان از شبکه سهند به مردم معرفی می شوند .” شکّر شکنان” عنوان برنامه تلویزیونی که در ۳۰ برنامه ۲۰ دقیقه ای تهیه و از اول ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد . در این برنامه مخاطبان با قاریان برتر استان و شیوه های تلاوت آنان آشنا شده و فرصتی ایجاد می شود که در میان برنامه و به صورت شبه مستند پرتره ، جذابترین فرازهای تلاوت قرآن به تناسب پاسخ سوالاتی که از میهمان برنامه می شود پخش و مخاطب در بخشی از التذاذ قاریان قرآن شریک شود . پرداخت ویژه به ابعاد جذاب هنر تلاوت قرآن کریم و معرفی چهره های بومی و برتر این حوزه در استان ، ایجاد نشاط معنوی، تجلیل از تلاشگران قرآنی با معرفی کوتاه آنان ، ترغیب نسل جدید به آموختن هنر تلاوت برابر تاکید مقام معظم رهبری ، رونق بخشی به محافل و جلسات قرآنی و معرفی ضمنی محافل قرآنی در بین مصاحبه ها از اهداف مهم این برنامه است  .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *