بازی محلی کودکان آذربایجانی

نصب مجسمه های (ایاق جیزیق) بازی محلی کودکان آذربایجانی در پارک پلیس پرواز

به منظور نمایش و یادآوری بازی های محلی کودکان آذربایجانی، مجسمه کودکان مشغول بازی “ایاق جیزیق” توسط سازمان زیباسازی در پارک پلیس شهرک پرواز نصب گردید.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از شهریار نیوز، به منظور نمایش و یادآوری بازی های محلی کودکان آذربایجانی، مجسمه کودکان مشغول بازی “ایاق جیزیق” توسط سازمان زیباسازی در پارک پلیس شهرک پرواز نصب گردید.

این مجسمه ها شامل ۴ مجسمه کودکان دختر و پسرمیباشد که یکی از آنها لیلی کنان مشغول بازیست و سه کودک دیگر مشغول تماشای حرکتهای اوست تا در صورت اشتباه او را بازنده بدانند .
بنابراین گزارش این تندیسها نشانگر یکی از بازیهای بومی و کودکانه آذربایجانی است که به بازی(ایاق جیزیق)معروف است که با دقت و ظرافت خاصی بنمایش گذاشته شده است و هر بیننده بزرگسالی را به یاد خاطرات شیرین دوران کودکی می اندازد.
شایان ذکر است سازمان زیباسازی تبریز با طراحی “بازی کودکانه” و تبدیل آن به مجسمه، زنگ خطر دور شدن کودکان امروزی با تحرک و شادی را به صدا درآورد چرا که متاسفانه در حال حاضر کودکان بیش از آنکه بازیهای پر تحرک قدیمی را انجام دهند ترجیح می دهند تا در خانه بازی های رایانه ای انجام دهند و کمتر تحرک داشته باشند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *