دفتر ولایتی اعلام کرد؛

دکتر ولایتی ادعا ویکی لیکس را تکذیب کرد

بر اساس گزارش ویکی لیکس، پیشنهاد حمایت واشنگتن از نامزدی آقای ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ از سوی طرف ایرانی مطرح می شود. ملاقات کننده ایرانی وعده می دهد که در صورت پیروزی آقای ولایتی در انتخابات، نامزد پیروز رقابت ریاست جمهوری به برقراری رابطه با آمریکا اقدام خواهد کرد.

به گزارش تبریز بیدار، دفتر علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجۀ اسبق کشورمان، طی اطلاعیه‌ای ادعای منتشره در سایت ویکی‌لیکس را تکذیب کرد. در این اطلاعیه اعلام شد که ادعای سایت ویکی‌لیکس مبنی بر اینکه در سال ۲۰۰۷ یک پزشک ایرانی (مجهول‌الهویه) در دیدار با یک دیپلمات آمریکایی از او برای فعالیت‌ انتخاباتی درخواست کمک مالی داشته است از اساس دروغ بوده و قویاً تکذیب می‌شود.

در این سند ویکی‌لیکس آمده است که جیلیان برنز، رئیس دفتر منطقه ی امریکا در دبی، اواسط مارس سال ۲۰۰۷ میلادی با پزشکی ایرانی که سابقه ۱۵ سال اقامت در آمریکا را داشته و از چهره های میانه رو طرفدار آقای ولایتی محسوب می شود ملاقات کرده است. 

بر اساس گزارشی که ادعا شده  رئیس دفتر منطقه ی امریکا در دبی به وزارت امورخارجه آمریکا می دهد، پیشنهاد حمایت واشنگتن از نامزدی آقای ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ از سوی طرف ایرانی مطرح می شود. ملاقات کننده ایرانی وعده می دهد که در صورت پیروزی آقای ولایتی در انتخابات، نامزد پیروز رقابت ریاست جمهوری به برقراری رابطه با آمریکا اقدام خواهد کرد. در این گزارش به صراحت درخواست مالی وی برای پیروزی آقای ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری ذکر شده است.

جلیلیان برنز که اکنون نماینده دولت امریکا در افغانستان است به سئوالات المنیتور در خصوص این سند پاسخی نداد. همچنین دیگر مسئولان امریکایی از پاسخگویی در این خصوص سرباز زده اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *