استیضاح آخوندی جدی تر شد؛

فرهنگی:طرح استیضاح آخوندی از سوی نمایندگان یک استان در حال پیگیری می باشد و فاقد برنامه ریزی دقیق و فنی می باشد

طرح استیضاح آخوندی بیشتر ازسوی نمایندگان یک استان در حال پیگیری می باشد که این گونه طرح ها در مجلس ازاهمیت چندانی برخوردار نیست. وی خاطرنشان کرد: تجربه نیز نشان داده است که طرحی که فاقد برنامه ریزی دقیق و فنی نمایندگان باشد به اهداف خود نخواهد رسید.

به گزارش تبریز بیدار، چندی می شود که  طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی از سوی تعدادی از نمایندگان در حال پیگیری است. البته طرح این استیضاح چند ماهی است که حالت جدی به خود گرفته است برای مثال در اوایل  اردیبهشت ماه طرح استیضاح آخوندی با ۵۰ امضاتقدیم هیئت رئیسه شد که بنا به  گفته یکی از طراحان استیضاح، اعضای هیئت رئیسه با حمایت های ناصواب خود از آخوندی در مقابل این طرح مقاومت نشان می دادند.


حال باز هم نمایندگان مجلس بنا بر حق قانونی خود خواستار استیضاح وزیر راه و شهرسازی هستند و نمایندگان ناراضی طرح خودرا با ۳۰امضا تقدیم هیئت رئیسه کرده اند.


به گزارش تبریز بیدار اهم سئوالات نمایندگان در حوزه مسکن روستایی، مسکن مهر و قطارشهری می باشد. بنا به اخبار رسیده در این مدت جلسات متعددی ازسوی هیئت رئیسه مجلس با طراحان استیضاح برگزار شده است تا ازاستیضاح منصرف شوند  و درآ خرین جلسه که با حضور خود وزیر مسکن نیز برگزار شد نمایندگان با وزیر به رایزنی پرداختند. 


در این خصوص برای آگاهی از آخرین اخباراستیضاح وزیر راه و شهرسازی با محمدحسین فرهنگی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به گفتگو پرداختیم.


فرهنگی گفت: طرح استیضاح آخوندی بیشتر ازسوی نمایندگان یک استان در حال پیگیری می باشد که این گونه طرح ها در مجلس ازاهمیت چندانی برخوردار نیست. وی خاطرنشان کرد: تجربه نیز نشان داده است که طرحی که فاقد برنامه ریزی دقیق و فنی نمایندگان باشد به اهداف خود نخواهد رسید.


فرهنگی در انتهای سخن خود گفت: با توجه به تعطیلی دوهفته ای مجلس، در طول این مدت اگر تعداد امضاکنندگان طرح از ۱۰ تن کاهش پیدا نکند، این طرح بار دیگر در جریان می افتد ولی نمی توان چشم انداز قابل توجهی برای این طرح متصور شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *