علی لو در گفت و گو با تبریز بیدار؛

رفتار های دوگانه رئیس جمهور باید تغییر کند/ مسئولین اجازه ندهند کسی زیر چتر آنها بیاید و در بین مردم تفرقه ایجاد کند

نماینده مردم شبستر گفت: آقای رئیس جمهور که به طور مداوم در سخنرانی ها نیاز اصلی کشور را وحدت، همدلی و همزبانی می خوانند، کجای این رفتارها از مصادیق وحدت، همدلی و همزبانی است؟

به گزارش تبریز بیدار، در جلسات اخیر دولتی ها برخی افراد از فتنه و فتنه گران سخن راندند و دم از رفع حصر برخی فتنه گران زدند در آخرین مورد این اقدامات در ضیافت افطاری جناب آقای دکتر روحانی که در روزهای گذشته برگزار شد، آقای کرباسچی، یکی از سران فتنه را سید مظلوم خوانده و خواستار  رفع حصر وی می شود.

علی علی لو نماینده مردم شریف شبستر در گفت و گو با تبریز بیدار در ارزیابی این اتفاقات بیان داشت: برخی جهت اینکه می خواهند برای خود جای پا باز کنند و به منافع خود دست یابند این سخنان را بیان می کنند و این سخنان صرفا جهت دستیابی به منافع شخصی و حزبی است و نه رضای خدا، چرا که وقتی فردی رضایت خدا را در نظرداشته باشد حداقل، مسائل کلان نظام، مملکت و وحدت مردم برایش مهم خواهدبود و هیچ موقع این بحث ها را مطرح نخواهد کرد.


وی افزود: اتفاقی که برای سران فتنه افتاده است با اغماض و رأفت اسلامی بالای نظام بوده و اگر قرار بود به قانون عمل شود، حکم آن ها خیلی بیشتر از این حصر خانگی می شد.


این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: افرادی مساله رفع حصرخانگی را مطرح می کنند که خودشان از افراد محکوم بوده و از گرفتن پست های دولتی صلب صلاحیت شده اند. در دولت هم بعضی افراد به این آقایان میدان می دهند و این افراد چون منافع خود را در عدم وحدت می بینند یک محکوم مسلم را که تا حد براندازی نظام عمل کرده و فقط در خانه خود در حصر است را مظلوم نامیده و نظام را ظالم می خوانند و متاسفانه این فرصت در سر سفره افطاری رئیس جمهور در اختیار آنها قرار داده میشود.


وی در ادامه گفت: بنده متاسفم که چرا آقای رئیس جمهور کم توجه هستند و مدام برخی افراد در جلسات ایشان به این مسائل دامن می زنند و باعث ایجاد التهاب، آشوب و از بین رفتن وحدت در جامعه می شوند. آقای رئیس جمهور که به طور مداوم در سخنرانی ها نیاز اصلی کشور را وحدت، همدلی و همزبانی می خوانند،چگونه این رفتار ها را بر می تابند؟

علی لو در تحلیل عدم موضع گیری رئیس جمهور در قبال این رفتارها بیان داشت: این رفتارها دو حالت می تواند داشته باشد؛ یا اتخاذ رفتارهای دوگانه از سوی رئیس جمهور می تواند باشد، که اگر اینگونه است در شان مسئولین ارشد نظام نیست و باید این رفتار دوگانه را تغییر دهند و یا این افراد از دوستان آقای رئیس جمهور هستند که در این صورت نیز آقای رئیس جمهور صادقانه با مردم رفتار کند و نسبت خود را با افراد مشخص کند.


وی همچنین افزود: آقای کرباسچی در این نظام طرز فکر و عملکرد خود را نشان داده و طبق قانون محکوم است و اگر بخواهیم به قانون احترام بگذاریم نباید این افراد فرصت پیدا کنند و در چنین جلساتی سخنرانی کنند  لذا خواسته ما و مردم یقینا این است که به هیچ کس اجازه داده نشود – در شرایط حساسی که در کشور موارد بسیار مهمی مطرح است  – کلام و یا حرکتی در بهم زدن این وحدت انجام دهد.


وی افزود: هرگونه حرکتی، کلامی، سفره ای، ضیافتی و در هرجلسه ای تحت هر عنوان مقدسی و تحت لوای هرکسی این سخنان زده شود، جز بهم زدن وحدت بین صفوف مردم هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. علی لو رفتار دولت در قبال این مسائل را رفتاری دوگانه دانست و ابراز امیدواری کرد: مسئولین اجازه ندهند کسی زیر چتر آنها بیاید و در بین مردم تفرقه ایجاد کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *