مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی خبر داد

جذب ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزار پایگاه اوقات فراغت آذربایجان‌شرقی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود کمبود منابع در آموزش و پرورش استان در اوقات فراغت تابستان امسال مصمم به جذب بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزار پایگاه‌ها تابستانی هستیم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، جعفر پاشایی امروز در حاشیه امضا تفاهم‌نامه فنی و حرفه‌ای استان برای اجرای مصوبات شورای آموزش و پرورش و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در ایام تابستان، گفت: غنی‌سازی اوقات فراغت یک فرآیند است یک رویداد مقطعی نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: ضمن توجه به کمیت باید کیفیت این مهم را نیز مدنظر قرار دهیم و دانش‌آموز با حضور در این کلاس‌ها ضمن ایجاد روحیه نشاط و شادابی، مهارتی را یاد بگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود کمبود منابع، آموزش و پرورش استان در اوقات فراغت تابستان گذشته ۱۸۷ هزار نفر را در رشته‌های مختلف تحت پوشش قرار داد و امسال نیز مصمم به تحت پوشش قرار دادن بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در پایگاه‌های تابستانی هستیم.

وی با اشاره به اهمیت این تفاهم‌نامه، خاطرنشان کرد: با وجود ۳۳ مرکز فنی و حرفه‌ای در استان و ۵ مرکز در تبریز و وجود ظرفیت بالای آموزش و پرورش با برنامه‌ریزی دقیق می‌توان از اوقات فراغت، بهترین بهره‌برداری را به عمل آورد.

پاشایی تصریح کرد: برنامه‌ریزی، اقدام و عمل سه رکن اساسی در انجام امور است و باید برنامه‌ای را تدوین کرد که قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی ضمن تاکید بر ارزیابی و نظارت گفت: بدون نظارت و ارزیابی عملکرد امور، بازخوردی از کیفیت فعالیت وجود نخواهد داشت و بدون تردید انتظار لازم از اجرای آن محقق نمی‌شود.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۳۳ مرکز در سطح استان و ۵ مرکز در تبریز در حوزه آموزش‌های مهارت فعالیت می‌کنند، گفت: این سازمان در تمام ندامتگاه‌ها و اردوگاه‌های ترک اعتیاد و حتی روستاها برای مشاغل جایگزین، کارگاه‌های آموزش مهارت دایر کرده است.

محمدرضاسیابانی افزود: بنابر اعلام مراجع ذیربط افرادی که در این کارگاه‌ها مهارت‌هایی را می‌آموزند بعد از بازگشت به جامعه مشغول و دوباره دنبال تخلف نبوده‌اند.

وی گفت: ما می‌توانیم با هم‌افزایی و استفاده از امکانات دو مجموعه آموزش‌های لازم را به دانش‌آموزان در قالب اوقات فراغت و در پایگاه‌های تابستانی ارائه و گواهی مهارت نیز برای دانش‌آموزان اعطا کنیم.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه ۵۰ درصد هزینه‌های اجرای این طرح از محل اعتبارات این مرکز تامین می‌شود، تصریح کرد: بر اساس مقررات افراد بالای ۱۲ سال که در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند موفق به دریافت گواهینامه مهارت می‌شوند و افراد زیر ۱۲ سال در قالب طرح مهندسان فردا گواهی شرکت در دوره را اخذ خواهند کرد.

سیابانی از اعلام آمادگی همه‌جانبه سازمان فنی و حرفه‌ای برای عملیاتی کردن سند تدبیر و توسعه استان با آموزش و پرورش خبر داد و گفت: دانش‌آموزان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانند از امکانات و کارگاه‌های این سازمان استفاده کرده و در کنار تحصیل از مزایای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز بهره‌مند شوند.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه‌ای استان توسط مدیران کل دو مجموعه امضاء و مبادله شد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *